גנב רכב עם ילד - ויצא למרדף פרוע

מרדף דרמטי בצפון קולורדו אתמול צולם מהאוויר והסעיר את מהדורות הערב של ארה"ב. הנהג הפרוע, שנסע בפראות ונגד כיוון התנועה כשילד בן 4 נמצא ברכב הגנוב, נעצר ולא זכה לראות את המרדף משודר

המרדף שהסעיר את ארצות הברית: צעיר בן 28 מקולורדו גנב אתמול (ד') מכונית מתחנת דלק, וגילה שיש ילד בן ארבע במושב האחורי. בשלב זה החל העבריין הצעיר בנהיגה פרועה ומהירה, כשהמשטרה בעקבותיו וחוששת לגורל הילד. מסוק צילם את המרדף הפרוע - עד לסוף הטוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמו של אלן צ'וואריה רודריגס בן הארבע השאירה אותו במושב האחורי והלכה לקנות בחנות בתחנת הדלק, ואז הצעיר, רייאן קול סטון, גנב את המכונית מסוג פורד. 

המשטרה, שחיפשה את סטון בעל העבר הפלילי, חשבה ששמה את ידה על הפושע שכבר התעמת עם שוטרים בעבר. אך הוא הצליח לברוח מהמקום למרחק של 120 קילומטרים בנהיגה מהירה פרועה - לעיתים בניגוד לכיוון הנסיעה.

רק אחרי שעה של מנוסה, הוא קפץ מהפורד, דחק החוצה נהגת ממיניוואן, ויצא לפרק השני של המרדף עם רכב גנוב שני. אלן הקטן נותר בריא ושלם אבל קצת מבוהל. העיתון המקומי 'לונג טרי טיימס' דיווח כי הילד "בכה קצת ואמר שהאוטו נסע מאוד מהר", אבל הוסיף כי סטון לא דיבר איתו במהלך הנסיעה.

השוטר שניהל את המרדף , ג'ון וויבר, אמר "ידענו בדיוק מה לעשות. עצרנו את התנועה בכמה כבישים במיוחד בגלל שדאגנו לילד שהוא חטף. לא רצינו שהילד יפגע. זו הייתה הדאגה הראשונה שלנו".

סוף הדרך של סטון

לאחר שווידאו כי הילד במצב טוב, המשטרה החלה במרדף גם אחרי המיניוואן. לאחר זמן קצר, מסיבה לא ברורה, החליף סטון את המיניוואן במכונית סדאן כסופה. הנהגת שהוצאה מרכב בפראות צפתה בתדהמה ברכב שלה מתרחק ופוגע ברכב של סייר שניסה לסייע לשוטרים. הסייר נפצע ואושפז במצב קשה. סטון, שככל הנראה התנגש ברכב בכוונה, נפגע גם הוא, איבד את הריכוז וגרם לתאונה נוספת.

סטון התנגש בשתי מכוניות בצומת, והנהגת של אחת המכוניות, סטייסי רדאר, תיארה את הרגע הדרמטי: "בכיתי, לא ידעתי מה קורה , חשבתי שאני עומדת למות.הרגשתי שנפצעתי והרכב הסתובב, לא ידעתי מה קורה".

סטון יצא מהרכב והחל לברוח ברגל מהצומת, אבל הוא לא הצליח להתרחק. כאשר ניסה לדלג מעל גדר בשוליים, גילה כי הוא חלש מדי ולכן לא הצליח להתרומם מעל הגד. סטון נשכב על הרצפה והניח את ידיו מאחור, כשהבין שמסע הבריחה שלו הגיע לסופו.

הפושט הנמלט מבוקש כבר זמן רב בהאשמות של סחר בסמים מסוכנים. יש לו היסטוריה ארוכה מאוד של פשעים אלימים ושימוש לא חוקי בנשק. הוא מכיר את בתי המעצר בקולורדו היטב, וכעת נראה כי יבלה בהם את העשורים הקרובים לחייו.