חוקרי טיסה אמריקנים: "המטוס טס 4 שעות לאחר ההיעלמות"

צוותי החיפוש טרם מצאו שרידים של המטוס המלזי במוקדים שסומנו כיעדים אפשריים. חוקרי טיסה אמריקנים מעריכים כי המטוס לא התרסק באזור החיפושים, אלא המשיך לטוס במשך כארבע שעות נוספות לאחר היעלמותו

נפתרה התעלומה? העצם שאותר (AP)

המטוס המלזי נעלם מהמכ"ם - והמשיך בטיסה ארוכה ליעד לא ידוע? חוקרי טיסה אמריקנים מעריכים כי המטוס שהה באוויר כארבע שעות לאחר היעלמותו מהרדאר - כך דווח הבוקר (ה') ב"וול סטריט ג'ורנל". במקביל נמשכים מאמצי החיפוש במוקדים בהם נראה המטוס ובים סין, בו נמצאו אתמול גופים בלתי מזוהים בלב ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת החוקרים, מידע שהועבר באופן אוטומטי מהמטוס לקרקע מצביע על כך שאורך הטיסה כולה היה כחמש שעות, על אף שהמידע האחרון מהמטוס הגיע כשעה לאחר ההמראה. על פי הערכת החוקרים, המטוס יכול היה להמשך בטיסתו במשך מאות קילומטרים.

מנועיו של מטוס הבואינג 777 שולחים באופן קבוע מידע כחלק מתכנית תחזוקה וניטור כללית, והחוקרים מקווים שמידע זה יוביל לפענוח התעלומה.

מטוס של חברת "מלזיה איירליינס" (AP)

"לווין סיני זיהה עשן"

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הסינית כי לוויין סיני איתר שלושה גופים בלתי מזוהים צפים בלב ים, שעשויים להיות שברים מהמטוס. העצמים שנראים כמו שברים זוהו לא רחוק מאזור בים סין הדרומי, שבו ייתכן שהמטוס התרסק. בנוסף, דווח כי מספר גופים נראו צפים מסביב לעצמים שזוהו. 

מנהל רשות התעופה האזרחית הסינית אמר כי אין הוכחה שהאובייקטים הצפים אכן שייכים למטוס הנעלם. "לווין סיני זיהה עשן וחפצים צפים, נכון לעכשיו אנחנו לא יכולים לאשר שהם קשורים למטוס הנעדר", אמר לי לישיאנג לעיתונאים בבייג'ינג.

אתמול הודיע שר התחבורה של מלזיה במסיבת עיתונאים כי החיפושים אחרי המטוס שנעלם הורחבו ומשתתפים בהם 42 ספינות ו-39 כלי טיס. השר ציין כי לא פחות מ-12 מדינות שונות מסייעות בחיפושים.

ממשלת מלזיה הודיעה כי מערכת המכ"ם צבאית זיהתה עקבות חשודים בסביבת מיצרי מלאקה שבין מלזיה לאי האינדונזי סומטרה, שם מתרכזים עכשיו חלק גדול מהחיפושים. זאת, למרות העובדה שהמיצרים נמצאים במרחק של מאות קילומטרים מהמסלול המקורי של המטוס מקואלה לומפור לבייג'ינג, ולמעשה - בדיוק בכיוון ההפוך מהכיוון בו היה אמור לטוס.

בני המשפחות של הנוסעים ואנשי הצוות, סינים ומלזים, הביעו תסכול מהדיווחים הסותרים של הממשלה המלזית והבלבול הרב שאופף את היעלמות המטוס. במהלך עדכון קודם של הרשויות במלזיה , כמה בני משפחה סינים שהגיעו לנסות ולשמוע מה עלה בגורל יקיריהם השליכו על נציג משרד התחבורה המלזי בקבוק מים.