בטורקיה מחכים לשובם של הישראלים

לפני כמה שנים זה היה דבר שבשגרה - ובכל קיץ כמעט חצי מיליון תיירים ישראלים פשטו על אנטליה. הטורקים ידעו כיצד להעניק שוב ושוב לישראלים את החופשה האולטימטיבית. הגל הישראלי פסק עם משבר המרמרה והתעוררות הרגשות הלאומיים. האם עוד נשוב לשם?

פעם היה כאן סיפור אהבה: בכל קיץ כמעט חצי מיליון תיירים ישראלים פשטו על אנטליה. הטורקים פינקו אותנו ולא חסכו בדבר - הכל היה כלול, ואנחנו הישראלים החזרנו להם אהבה. ב-2010 הרומן הסתיים עם משבר המרמרה . הישראלים הפסיקו להגיע והבטיחו כי לעולם לא ישובו. אך בבזאר של אנטליה מתגעגעים לישראלים. המוכרים מנסים להשחיז את העברית שלהם ומקווים שבקרוב ישובו הישראלים בהמוניהם ויחזרו להתמקח. "אני מתגעגע לישראלים", הצהיר בפנינו רוכל בשוק ומפגין את ידיעתו הבסיסית בשפה העברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן שארדואן היה עסוק בלהסתכסך איתנו, הוא הזרים כספים רבים לטובת התיירות במדינה שלו. באנטליה לבדה נבנו 60 מלונות חדשים וכעת יש בה חצי מיליון חדרי אירוח. בזמן העונה הם בתפוסה מלאה - רק בעונה האחרונה הגיעו לכאן 11 מיליון תיירים.

"חששתי קצת אבל ברגע שנחתתי וראיתי את קבלת הפנים בכל מקום נרגעתי" אמרה מירי סורוקה מרמת גן הנופשת בעיר. "הטורקים שדרגו את כל המושג של הכל כלול. הם שדרגו את המתקנים שלהם ומתחרים זה בזה מי יותר גרנדיוזי ומי יותר גדול", הסביר אילן שלו, מנהל שיתופי פעולה מטעם חברת קווי חופשה.

כמה תעלה לכם חופשה באנטליה?

בדקנו מחירים של שני מלונות מרכזיים בעיר ברמת חמישה כוכבים כדי לגלות כמה תעלה לכם חבילת נופש הכל כלול סטנדרטית. אם תבחרו לטוס לפני חופשת הפסח תוכלו לחסוך 2000 שקלים ולשלם בין 6500 ל-6700 שקלים. מי שמחפש קצת יותר שקט ומעוניין להימנע מהפעלות משפחתיות על שפת הבריכה, יכול לבלות בעיירות הקרובות לאנטליה - קמר ובלק.

מי שלא רוצה לבלות את כל החופשה בסעודות דשנות ובטן גב על שפת הבריכה יכול לטפס ברכבל אל הפסגות המושלגות של הרי הטאורוס, לבקר בקניון החדש והמפואר הכולל את כל המותגים או לקבל עיסוי בחמאם טורקי על פי מיטב המסורת. "העם הטורקי תמיד אוהב את הישראלים ושמח לארח אותם", אמר נגדט אלאקאן ראש לשכת התיירות והמסחר באנטליה. "אני פונה לאזרחי ישראל ואומר להם: שערי ארצנו פתוחים לפניכם"

בשנה שעברה הגיעו לכאן 80 אלף ישראלים, השנה מקווים שהכמות תוכפל. חברות ישראליות לא טסות לטורקיה ויש לא מעט ישראלים שמחרימים את המדינה אבל באנטליה מקווים כי הישראלים ישאירו את הפוליטיקה מאחור ויגיעו לבקר.