תעלומת המטוס המלזי: לוויין זיהה שברים בלב ים

האם נמצאו שרידי המטוס הנעלם? לוויין סיני איתר בים סין הדרומי שלושה גופים בלתי מזוהים, שייתכן כי שייכים למטוס "מלזיה איירליינס", שנעלם בשבת האחרונה כשעליו 230 נוסעים ואנשי צוות. מומחי תעופה: הגופים שזוהו נמצאו בטווח החיפושים

נפתרה התעלומה? העצם שאותר (AP)

האם נפתרה תעלומת המטוס המלזי שנעלם בסוף השבוע האחרון? סוכנות הידיעות הסינית מדווחת הערב (ד') כי לוויין סיני איתר שלושה גופים בלתי מזוהים צפים בלב ים, שעשויים להיות שברים ממטוס "מלזיה איירליינס", שעקבותיו נעלמו מהמכ"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העצמים שנראים כמו שברים זוהו לא רחוק מאזור בים סין הדרומי, שבו ייתכן שהמטוס התרסק. בנוסף, דווח כי מספר גופים נראו צפים מסביב לעצמים שזוהו. 

מאוחר יודע, אמר מנהל רשות התעופה האזרחית הסינית כי אין הוכחה שהאובייקטים הצפים אכן שייכים למטוס הנעלם. "לווין סיני זיהה עשן וחפצים צפים, נכון לעכשיו אנחנו לא יכולים לאשר שהם קשורים למטוס הנעדר", אמר לי לישיאנג לעיתונאים בבייג'ינג.

שר התחבורה של מלזיה כינס הבוקר מסיבת עיתונאים בבירה קואלה לומפור, שבה הודיע שהחיפושים אחרי המטוס שנעלם הורחבו ומשתתפים בהם 42 ספינות ו-39 כלי טיס. השר ציין כי לא פחות מ-12 מדינות שונות מסייעות בחיפושים.

מטוס של חברת "מלזיה איירליינס" (AP)

ממשלת מלזיה הודיעה שוב כי מערכת מכ"ם צבאית זיהתה עקבות חשודים בסביבת מיצרי מלאקה שבין מלזיה לאי האינדונזי סומטרה, שם מתרכזים עכשיו חלק גדול מהחיפושים. זאת, למרות העובדה שהמיצרים נמצאים במרחק של מאות קילומטרים מהמסלול המקורי של המטוס מקואלה לומפור לבייג'ינג, ולמעשה - בדיוק בכיוון ההפוך מהכיוון בו היה אמור לטוס.

רודזאלי דאוד, מפקד הכוחות המחפשים של מלזיה ציין במסיבת העיתונאים שהסימנים במיצרי מלאקה זוהו 45 דקות אחרי שהמטוס בו היו 239 בני אדם נעלם מעיני פקחי התעופה. עם זאת, דאוד הדגיש כי איש עדיין לא מוכן להתחייב על כך שהמיצרים הם המקום הוודאי שבו המטוס נעלם.

בינתיים, בני המשפחות של הנוסעים ואנשי הצוות, סינים ומלזים, מתוסכלים מהדיווחים הסותרים של הממשלה המלזית והבלבול הרב שאופף את היעלמות המטוס. במהלך עדכון קודם של הרשויות במלזיה , כמה בני משפחה סינים שהגיעו לנסות ולשמוע מה עלה בגורל יקיריהם השליכו על נציג משרד התחבורה המלזי בקבוק מים.