מנהטן: בניינים קרסו כתוצאה מפיצוץ, חשש ללכודים

פיצוץ עז אירע סמוך לשני מבנים ברחוב 116 בשכונת הארלם ברובע מנהטן שבניו יורק. על פי הדיווחים, שתי נשים נהרגו ולפחות 18 איש נפצעו. קיים חשש ללכודים וכוחות גדולים הגיעו למקום. עדי ראייה: "לפחות שני בניינים ניזוקו, זה הרגיש כמו רעידת אדמה". ה-FBI: "לא רואים עדות לפעילות טרור". שידור ישיר

מנהטן, היום (רויטרס)

פיצוץ עז אירע היום (ד') סמוך לשני בניינים בפינת הרחובות 116 ופארק אבניו בשכונת הארלם ברובע מנהטן שבניו יורק, סמוך לשעה 09:00 (שעון מקומי). כתוצאה מכך, קרסו שני המבנים בזה אחר זה, ועל פי הדיווחים שתי נשים נהרגו ולפחות 18 בני אדם נפצעו בדרגות פציעה שונות. במקום פרצה שריפה וכוחות גדולים נמצאים במקום. עשן סמיך מיתמר מעל המקום. עד ראייה לרשת CNN: "לפחות שני בניינים ניזוקו". שידור ישיר מזירת האירוע כאן בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"יש מספר נעדרים ו-18 איש נפצעו", מסר ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלסיו. "קיבלנו הודעה מטרידה 15 דקות לפני הפיצוץ. ברגע שצוותי כיבוי האש יסיימו את תפקידם, ניכנס לחפש את הנעדרים".

אתר USA TODAY מדווח כי מצבם של שישה מהפצועים מוגדר קשה וכי הם פונו לבתי חולים שונים ברחבי מנהטן. על פי אחת העדויות, חברת גז התקינה באחד הבניינים צינורות חדשים לפני מספר חודשים, ובימים האחרונים הורגש בו ריח חריף של גז.

דובר משטרת ניו יורק אמר כי ייתכן וישנם לכודים בבניינים. עוד הוסיף, כי כוחות מיוחדים של כיבוי האש חודרים למבנים. שירותי התחבורה באזור הופסקו כדי לאפשר לכוחות ההצלה להגיע לזירה. ב"ניו יורק טיימס" דווח כי כוחות כיבוי האש "קיבלו שיחות מלכודים שנמצאים בין ההריסות". אנשי הבולשת הפדרלית הגיעו לזירה, אך לדבריהם אין עדות לפעילות טרור או פשע.

אדם שהיה בזירת הפיצוץ סיפר לרשת CNN כי "בחודשים האחרונים נעשו טיפולים במערכת הגז. לדבריו - זהו הגורם לפיצוץ. דבריו לא אומתו על ידי החוקרים בזירה.

"הרגליים רעדו; זה ממש הפחיד"

אורונה, עדת ראייה לאירוע, סיפרה: "שמעתי את הפיצוץ , הרגליים שלי רעדו ולא הבנתי אפילו מאיפה זה הגיע. הבטתי מהחלון וראיתי את העשן". רוברט פון, תושב השכונה, גולל גם הוא הוא את רגעי החרדה: "שמענו פיצוץ ושאלתי אם זה קרה כאן. אני לא מאמין. זה ממש הפחיד אותי. לא שמענו דבר כזה בשכונה". אדם נוסף ששהה בקרבת מקום סיפר: "זה הרגיש כמו רעידת אדמה".

אישה אחרת שעמדה בסמוך למקום האירוע אמרה כי ראתה לפחות אדם אחד שלהערכתה נפצע באורח קשה. "יש לי חברה שגרה בבניין הזה", אמרה בבכי. "אני חוששת לחייה. התקשרתי אליה והיא לא ענתה לי".

כתבת רשת CBS דיווחה כי 168 כבאים הגיעו לזירה והמשטרה חוסמת את הגישה לרחובות הסמוכים ואל תחנת הרכבת. ג'רום, תושב השכונה, אמר: "ראיתי אישה רצה יחפה כשהילד שלה על ידיה. זה היה מטורף".