מלזיה: הורחבו החיפושים אחר המטוס שנעלם

החיפושים אחרי המטוס המלזי שנעלם הורחבו והם עכשיו כוללים 42 ספינות ו-39 מטוסים מטעם 12 מדינות שמשתתפות בסריקות. בצבא המלזי ציינו שהחיפושים מתרכזים עכשיו במצרי מאלאקה, המיצרים שבין אינדונזיה למלזיה, הרחק ממסלול הטיסה לסין. אם המטוס יתגלה שם, מדוע טס בכיוון ההפוך?

שר התחבורה של מלזיה כינס הבוקר (ד') מסיבת עיתונאים בבירה קואלה לומפור ובה הודיע שהחיפושים אחרי המטוס שנעלם הורחבו ומשתתפים בהם 42 ספינות ו-39 כלי טיס. השר ציין כי לא פחות מ-12 מדינות שונות מסייעות בחיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשלת מלזיה הודיעה שוב כי מערכת מכ"ם צבאית זיהתה עקבות חשודים בסביבת מיצרי מלאקה שבין מלזיה לאי האינדונזי סומטרה, שם מתרכזים עכשיו חלק גדול מהחיפושים. זאת למרות העובדה שהמיצרים נמצאים במרחק של מאות קילומטרים מהמסלול המקורי של המטוס מקואלה לומפור לבייג'ינג, ולמעשה - בדיוק בכיוון ההפוך מהכיוון בו היה אמור לטוס.

רודזאלי דאוד, מפקד הכוחות המחפשים של מלזיה ציין במסיבת העיתונאים שהסימנים במיצרי מלאקה זוהו 45 דקות אחרי שהמטוס בו היו 239 בני אדם נעלם מעיני פקחי התעופה. עם זאת, דאוד הדגיש כי איש עדיין לא מוכן להתחייב על כך שהמיצרים הם המקום הוודאי שבו המטוס נעלם.

בינתיים, בני המשפחות של הנוסעים ואנשי הצוות, סינים ומלזים, מתוסכלים מהדיווחים הסותרים של הממשלה המלזית והבלבול הרב שאופף את היעלמות המטוס. במהלך עדכון קודם של הרשויות במלזיה , כמה בני משפחה סינים שהגיעו לנסות ולשמוע מה עלה בגורל יקיריהם השליכו על נציג משרד התחבורה המלזי בקבוק מים.