רוצחו של "צלף אמריקני" נשלח למאסר עולם

בית משפט בטקסס גזר מאסר עולם ללא אפשרות לחנינה על אדי ריי ראות', שירה למוות בכריס קייל, לוחם הקומנדו הימי שעל ספרו האוטוביוגרפי מבוסס הסרט "צלף אמריקאי". ראות' הורשע גם בהריגת לוחם נוסף ששהה עם קייל במטווח. קייל נחשב לצלף הקטלני ביותר בהיסטוריה של הצבא האמריקני

ראות' בבית המשפט (רויטרס)

עונש כבד לרוצחו של "הצלף האמריקני": בית המשפט בטקסס שבארה"ב שלח לפנות בוקר (רביעי) למאסר עולם את רוצחו את לוחם הקומנדו הימי כריס קייל, שעל סמך האוטוביוגרפיה שלו מבוסס הסרט המצליח "צלף אמריקני" - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אדי ריי ראות', צעיר בן 27 שלחם גם הוא בצבא האמריקני בעבר, היה ככל הנראה מעורער בנפשו. על פי כתב האישום הוא ירה בקייל ובלוחם נוסף, צ'אד ליטלפילד, במטווח בחודש פברואר 2013. ראות' נידון למאסר עולם ללא אפשרות לחנינה. "חיכינו שנתיים שאלוהים יעשה צדק", אמרה אימו של ליטלפילד לאחר הקראת גזר הדין.

על פי העדויות במשפט, אימו של ראות' ביקשה מקייל לעזור לבנה להתמודד עם הפוסט-טראומה בה היה שרוי לאחר הלחימה בעירק. קייל וחברו לקחו את ראות' למטווח:  התובעת במשפט טענה בסיכום המשפט כי ראות' פעל בקור רוח ובכוונה תחילה כשחיכה שקייל וליטלפילד ירוקנו את רוביהם מקליעים, ורק אז ארב להם מאחור.

סיפור הפך לסרט מצליח. קייל (פייסבוק)

סנגוריו של ראות' טענו מנגד כי הוא סבל מסכיזופרניה ומפרנויה ולכן יש להכריז עליו כבלתי כשיר לעמוד לדין מטעמי אי שפיות - אך עמדתם נדחתה.

קייל נחשב לצלף הקטלני ביותר ששירת בצבא האמריקני, עם 160 חיסולים מתועדים בשירותו כצלף בארבעה סיורים בעירק. הסרט שנוצר על בסיס סיפור חייו, בכיכובו של בראדלי קופר ובבימויו של קלינט איסטווד, היה מועמד לפרס האוסקר וזכה להצלחה עצומה בקופות בחודשים האחורנים.