אוקראינה: "לא נוכל להפעיל צבא בקרים"

הודאה בתבוסה? נשיא אוקראינה הזמני אלכסנדר טורצ'ינוב אמר כי הצבא האוקראיני לא מסוגל להתנגד לשליטה הרוסית בחצי האי קרים, שם ייערך משאל עם על איחוד עם רוסיה ביום ראשון. הנשיא הביע חשש מזיוף התוצאות על ידי הצבא הרוסי

ראש הממשלה יטסניוק (AP)

באוקראינה מתחילים להתרגל לשליטה הצבאית של רוסיה בחצי האי קרים בדרום המדינה. נשיא אוקראינה הזמני אלכסנדר טורצ'ינוב הודה כי הצבא האוקראיני לא יוכל להתערב בנעשה בחצי האי שרובו דובר רוסית. "אם נתערב בקרים - לא נוכל להגן על גבולנו", אמר טורצ'ינוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון צפוי להתקיים בקרים משאל עם על איחוד עם רוסיה, אותו כינה טורצ'ינוב "פרובוקציה" ו-"בושה". לדבריו, רוסיה אינה מעוניינת במשאל עם אמיתי והיא תזייף את התוצאות. "רוסיה לא מוכנה לשום משא ומתן איתנו", הדגיש טורצ'ינוב.

ראש ממשלת אוקראינה הזמני ארסני יטסניוק יגיע היום לארצות הברית ויפגוש את הנשיא ברק אובמה. בהמשך הוא צפוי לנאום במועצת הביטחון של האו"ם בניו יורק.

בינתיים, נמל התעופה של העיר סימפרופול בחצי האי קרים מתחיל לפעול כנמל תעופה בעיר רוסית לכל דבר. טיסות שהגיעו מקייב קיבלו הנחייה לשוב על עקבותיהן, וכל הטיסות היוצאות בוטלו למעט אלו שיעדן הוא מוסקבה.