תעלומת המטוס: וייטנאם התייאשה, מלזיה ממשיכה לחפש

ארבעה ימים לאחר שנעלם, ועדיין אין זכר למטוס המלזי ול-239 הנוסעים ואנשי הצוות: וייטנאם הודיעה על הפסקת החיפושים לאחר שהמטוס לא נמצא בים סין הדרומי הסמוך לה. במקביל, מלזיה הרחיבה את הסריקות לים אנדמן, בדיוק בכיוון ההפוך ממסלול הטיסה

מטוס חברת התעופה המלזית (AP)

וייטנאם הודיעה כי תפסיק את החיפושים אחרי שרידי המטוס המלזי מדגם בואינג 777 שנעלם בסוף השבוע בדרכו מקואלה לומפור לבייג'ינג שבסין. זאת לאחר שהחיפושים בים סין הדרומי באזור וייטנאם לא העלו דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, מלזיה הודיעה כי תרחיב את החיפושים גם למקומות שלכאורה לא היו במסלולו המקורי של המטוס. "נערכות סריקות של אניות ומטוסים בים אנדמן הדרומי, באזור האי סומטרה", אישר ראש מנהל התעופה האזרחית של מלזיה. זאת למרות שהצבא המלזי הכחיש מוקדם יותר כי המטוס ביצע פניית פרסה.

גם אם אכן יימצא שריד מהמטוס באזור זה, שאלות רבות עדיין יידרשו מענה - מדוע הגיע המטוס לים אנדמן, בדיוק בכיוון ההפוך ממסלול הטיסה לסין.

מפקד חיל האוויר של מלזיה דווקא דחה מוקדם יותר את הדיווחים לפיהם רדאר צבאי עקב אחרי המטוס לפני שנעלם, והוא ביצע פניית פרסה ונמצא למעשה בצידה המערבי של מלזיה, במצרי מלאקה, ולא במפרץ תאילנד. הצהרתו של הקצין רק מוסיפה מסתורין לפרשה, בה גם ארבעה ימים אחרי שנעלם מטוס ה-777 עדיין לא נמצא לו זכר.

כשהאיר השחר על דרום-מזרח אסיה, נכנס מבצע החיפושים לתוך יומו החמישי בתקווה לגלות מה עלה בגורלם של 239 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על המטוס. הבוקר מצטט העיתון המלזי בריטה הריאן את מפקד חיל האוויר המקומי גנרל רודזי דאוד בה הוא דוחה את הדיווחים כאילו המטוס סטה ממסלולו לפני שנעלם, והוא נמצא הרחק מעבר לאזור החיפושים.