"המטוס הנעלם לא סטה ממסלולו"

מפקד חיל האוויר של מלזיה טוען כי המטוס הנעלם לא הסתובב לאחר דיווח הרדיו האחרון וכי אין שחר לטענות כי צריך לחפש אחר עקבותיו במקום אחר לחלוטין. "מעולם לא הצהרתי על דבר כזה", אמר בראיון לעיתון מקומי. אתמול דווח כי המטוס הסתובב לאחר שדיבר בפעם האחרונה עם הפיקוח, וכי הוא נמצא מרחק של 700 ק"מ מאזור החיפוש

התעלומה נמשכת. נמה"ת בקואלה לומפור (AP)

תעלומת היעלמותו של המטוס המלזי: מפקד חיל האוויר של מלזיה דוחה את הדיווחים לפיהם רדאר צבאי עקב אחרי המטוס לפני שנעלם, והוא ביצע פניית פרסה ונמצא למעשה בצידה המערבי של מלזיה, במצרי מלאקה, ולא במפרץ תאילנד. הצהרתו של הקצין רק מוסיפה מסתורין לפרשה, בה גם ארבעה ימים אחרי שנעלם מטוס ה-777 עדיין לא נמצא לו זכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהאיר השחר על דרום-מזרח אסיה, נכנס מבצע החיפושים לתוך יומו החמישי בתקווה לגלות מה עלה בגורלם של 239 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על המטוס. הבוקר מצטט העיתון המלזי בריטה הריאן את מפקד חיל האוויר המקומי גנרל רודזי דאוד בה הוא דוחה את הדיווחים כאילו המטוס סטה ממסלולו לפני שנעלם, והוא נמצא הרחק מעבר לאזור החיפושים.

"מעולם לא הצהרתי על דבר כזה", אמר על פי המצוטט בעיתון. יום קודם לכן, ציטטו סוכנויות הידיעות מקור בחיל האוויר המלזי, שלא הזדהה, שטען כי המטוס הסתובב לאחר דיווח הרדיו האחרון שלו לבקרה האווירית, וטס עוד שעה ועשר דקות עד שנעלם ממסכי המכ"ם. המשמעות, היא שהמטוס נעלם מעל אזור מצרי מלאקה שמפרידים בין מלזיה ואינדונזיה ולא מעל מפרץ תאילנד, מדרום לוייטנאם, היכן שהחיפוש מתבצע.

על פי לוח הזמנים שהציג מפקד החיל, המטוס טס עוד כ-500 קילומטרים לאחר דיווח הרדיו האחרון שלו, אך אין שום אינדיקציה שהוא שינה את מסלול הטיסה ולכן החיפושים צריכים להתמקד באזור שבין דרום וייטנאם לחוף של מלזיה. גם דוברו של ראש ממשלת מלזיה אמר כי הוא לא עודכן על ראיות לפיהן המטוס חצה מחדש את המדינה לעבר מצרי מלאקה, דבר שהיה מחייב עדכון של הבקרה האווירית מאחר והאזור עמוס בכלי טיס אזרחיים בכל שעות היממה.