צריכת מריחואנה חוקית גם באלסקה

מדינה נוספת בארצות הברית מתירה שימוש במריחואנה: החל מאתמול ניתן לעשן, לגדל ולהחזיק מריחואנה גם באלסקה. הלגליזציה במדינה הצפונית נחשבת למפתיעה ביותר עד כה, שכן מרבית התושבים בה מזוהים עם המפלגה הרפובליקנית המתנגדת באופן מסורתי ללגליזציה של סמים קלים

שימוש במריחואנה חוקי גם באלסקה (אביר סולטן / פלאש 90)

אלסקה הפכה אתמול (שלישי) למדינה השלישית בארצות הברית המתירה עישון, גידול והחזקת מריחואנה. באחרונה גוברים הקולות בארצות הברית הקוראים להתיר שימוש חוקי במריחואנה, וכעת הצטרפה אלסקה לוושינגטון וקולורדו שכבר מתירות שימוש חוקי בסם. כמו כן, זוהי המדינה הרפובליקנית הראשונה שעושה זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התקנות החדשות שנכנסו כעת לתוקף, לאזרחים בני 21 ומעלה המתגוררים באלסקה יותר להחזיק ברשותם 28 גרם מריחואנה, ולגדל עד שישה שתילים לצורך שימוש עצמי. עם זאת, עישון בפומבי, מכירה או קנייה של הסם נותרה בלתי חוקית, ומהווה הפרה של החוק הפדרלי, המתיר העברה של הסם רק בתנאי שלא יתקבל תמורתו כל סכום כסף.

אחרי וושינגטון הצטרפה גם אלסקה (The Joint Blog)


הלגליזציה באלסקה נחשבת מפתיעה מעט, שכן מדובר במדינה שמרנית התומכת באופן מסורתי במפלגה הרפובליקנית, המתנגדת ללגליזציה של סמים קלים. הנשיא אובמה הורה לרשויות לשתף פעולה עם המגמה, וביקש לצמצם את מספר כתבי האישום המוגשים על עבירות של שימוש בסמים קלים למינימום. כמו כן, הדגיש אובמה כי יש להעמיד לדין רק בגין עבירות חמורות כמו מכירת מריחואנה לקטינים.

התומכים במהלך הדגישו את יתרונותיו וציינו כי הלגליזציה צפויה ליצור הכנסות נאות ולהגדיל את היצע העבודה במדינה, זאת לצד חיזוק חופש הפרט. "כעת החוקים שלנו הגיוניים יותר מאלה הקיימים במרבית חלקיה של ארה"ב" ציין בסיפוק ד"ר טים הינטרברגר, שעמד בראש השדולה ללגליזציה של סמים קלים באלסקה.