אירן מלגלגת: תצוגת הנשק - פארסה

בטהרן הגיבו בלעג לתצוגה באילת שבמהלכה נפרסו לראווה, במעמד ראש הממשלה ושר הביטחון, אמצעי הלחימה שנתפסו על הספינה KLOS C. "זו תעמולה שמטרתה לפגוע בהתקרבות המחודשת בין אירן למערב", טענו במשרד החוץ האירני

"זו פארסה". האמל"ח מוצג (רויטרס)

באירן התייחסו היום (ג') לתצוגת הנשק שנתפס על הספינה KLOS C וכינו אותה "בדיחה". בהודעה של משרד החוץ האירני נאמר כי מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה בנימין נתניהו הייתה בגדר "פרופגנדה טהורה", שמטרתה לפגוע בהתקרבות המחודשת בין אירן למערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו פארסה", טענה דוברת משרד החוץ האירני, "הדבר נעשה במקביל לוועידת איפא"ק בארה"ב, ובעוד מקומה של אירן באזור והקשר שלה עם מדינות שונות משתפר".

אתמול הגיעו ראש הממשלה, שר הביטחון, שורה של שגרירים ונספחים צבאיים מרחבי העולם לנמל אילת, לתצוגת אמצעי הלחימה שנתפסו בשבוע שעבר על סיפונה של ה-KLOS C. "אם הנשק הקטלני הזה שאתם רואים לפניכם שהוחבא בבטן האנייה היה מגיע לארגוני הטרור ברצועת עזה, הם היו עושים בו שימוש רצחני נגד אזרחי ישראל", אמר נתניהו במסיבת העיתונאים. "טילים אלה היו עלולים לפגוע בתל אביב, בירושלים, ואף בפאתי חיפה". בעת שסקר את כלי הנשק, לקח ראש הממשלה את אחד מכדורי הרובה כדי להראותו למנהיגים מהעולם בפגישותיו עמם.

"מטפחים את האשליה שאירן השתנתה"

בדבריו, מתח ראש הממשלה ביקורת על הקהילה הבינלאומית, שנשארה אדישה נוכח המשלוח שנתפס. "יש כאלה בקהילה הבינלאומית שלא היו רוצים שנקיים את האירוע הזה, וגם אינם רוצים שנראה לעולם את מה שבאמת מתרחש בתוך אירן", טען נתניהו.

לדברי נתניהו, קשה למערב עם העובדה כי ישראל חושפת את האמת מאחורי החיוכים המזויפים של טהרן. "הם רוצים להמשיך לטפח את האשליה שאירן שינתה כיוון", אמר, "העובדות שאנו רואים כולל אלה על הרציף הזה, עובדות אלה מוכיחות את ההיפך הגמור".

גם שר הביטחון הצטרף למתקפת ההסברה נגד טהרן. "זו עוד דוגמה לעובדה שהמשטר האירני למעשה הוא יצואן הטרור הגדול ביותר בעולם. אין סכסוך במזרח התיכון שהמשטר הזה אינו מזין אותו בנשק ותחמושת, בכסף ובאימונים או בידע של טרור - מאפגניסטן דרך בחריין, תימן, סוריה, לבנון ובמקרה הזה רצועת עזה".