הוריה של לי זיתוני ז"ל העידו: "זו לא הייתה תאונה אלא רצח"

לראשונה מאז שבתם נדרסה למוות לפני כשנתיים וחצי, מסרו הוריה של לי זיתוני ז"ל עדות בפני השופט הצרפתי שחוקר את המקרה. בריאיון לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" אמרו ההורים כי "אנו חיים בסיוט בלתי פוסק, אנחנו דורשים צדק ולא נקמה"

לי זיתוני ז"ל (באדיבות המשפחה)

עדות קורעת לב: הוריה של לי זיתוני ז"ל, שנדרסה למוות בתאונת פגע וברח בקיץ 2011, מסרו בצרפת עדות בפני השופט החוקר את התיק. לראשונה מאז התאונה, משפחתה של הנדרסת הציגה את טענותיה בפני הרשויות בצרפת, בתקווה להביא למשפט צדק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר נחתו ההורים, קייט ואיציק זיתוני, בישראל לאחר ביקורם הראשון בפריז במסגרת החקירה. העיתון הצרפתי "לה פיגארו" הביא מדברי ההורים במהלך ביקורם. "לא מדובר בתאונה, אלא ברצח" אמר איציק זיתוני. "הפגישה הזו היא חיונית מאחר ועד כה דיברנו אך ורק אל התקשורת, והפעם אנו עומדים מול שופט שמוסמך לקחת החלטה הרת גורל בתיק. הוא גם צריך לשמוע מה עובר עלינו מאז שבתנו איננה. אנו חיים בסיוט בלתי פוסק".

האב שב והאשים את התנהגותם של הדורסים, אריק רוביק וקלוד חיאט: "אני חושב שהם מתנהגים כמו בריונים - בתאונה הם עצרו רק כדי לוודא שהמכונית שלהם לא נפגעה ואז הם ברחו". לדבריו, בריחתם לצרפת נועדה לשבש את המשפט: "ברגע שהם החליטו לברוח הם מנעו מהחוקרים לחקור את התיק באופן ברור. לדוגמה, לא בוצעו בדיקות עליהם לבדוק את רמת האלכוהול בדמם שהיו הכרחיות . ההתנהגות שלהם היא מחרידה".

"לא מבקשים נקמה, אלא צדק"

בסוף הריאיון, סיפרו קייט ואיציק זיתוני כי בעוד כחודש, ב-25 לאפריל, חל יום הולדתה של לי ושל אחד האחים שלה. "זה אמור להיות יום חג שנהפך ליום עם עצב רב. אלו החיים שלנו היום", אמרו ההורים, שהדגישו: "אנחנו לא מבקשים נקמה, אלא צדק".

מעמותת "צדק בשבילי" הפועלת לסיוע למשפחות נפגעי תאונות פגע וברח נמסר: "המפגש הזה היה חשוב לאין ערוך, כל עוד דורסיה של לי חופשיים נמשיך ונפעל בארץ ובצרפת בכדי להגיע למטרה הכל כך ברורה שלנו, צדק. בימים אלו אנו מגייסים וזקוקים לכל משאב אפשרי על מנת להתכונן למערכה משפטית מול מי שהוכיחו לא פעם שכספם וקשריהם חזקים מאד. אנו קוראים לכל מי שהמוסר והדעת טמונים בו לתמוך, לתרום ולסייע במאבק המתיש והראוי שלנו".

לפני כחודש דווח בצרפת כי אריק רוביק, הנהג שנאשם בדריסתה של זיתוני ז"ל, נעצר על אי תשלום ערבות, ושוחרר לאחר ששילם את הסכום הדרוש. אריק רוביק הואשם בספטמבר 2013 בגין הריגה בנסיבות מחמירות ואי סיוע לאדם בסכנה. בית המשפט אסר עליו לעזוב את צרפת ופסק כי רוביק ישלם ערבות בסך של 200 אלף אירו.