סאקי: "לא התראיינתי לאל-קודס"

יממה לאחר שדוברת מחלקת המדינה האמריקנית ג'ן סאקי צוטטה בעיתון אל-קודס כמי שאומרת שאין צורך שהפלסטינים יכירו בישראל כמדינה יהודית, מכחישה סאקי את הדיווחים מכל וכל. "הציטוטים שקריים, לא התראיינתי לאל-קודס", תקפה

ג'ן סאקי - דוברת מחלקת המדינה האמריקנית (AP)

ג'ן סאקי, דוברת מחלקת המדינה, זועמת לאחר שצוטטה אמש (א') בתקשורת הישראלית כאילו התראיינה לעיתון הפלסטיני "אל קודס" ואמרה כי "אין כל הכרח שהפלסטינים יכירו במדינת ישראל כמדינה יהודית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סאקי צוטטה אמש כמי שאמרה: "העמדה האמריקנית ברורה ולפיה ישראל היא מדינה יהודית, ואין צורך בהכרה פלסטינית במסגרת הסכם הקבע".

סאקי הכחישה את הדברים בדף הטוויטר שלה היום בצהריים. "לא קיימתי שום ראיון עם אל-קודס, התייחסתי לנושא במהלך תדרוך כתבים אבל הציטוטים שלי לא נכונים".

אמש דחתה סאקי גם את הדיווחים מסוף השבוע האחרון בתקשורת הפלסטינית, לפיו הצדדים כבר קיבלו לידיהם נוסח ראשוני של מסמך הסכם המסגרת עליו שוקד בימים אלה מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי.

בסוף השבוע אמר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעצרת של צעירי הפתח כי "אין שום סיכוי" שהוא והפלסטינים יכירו בישראל כמדינה יהודית. הוא נימק את הצהרתו בכך שגם מצרים וירדן לא הכירו בישראל כשחתמו איתן על הסכמי השלום. בדבריה, דחתה סאקי את הטענה ואמרה באותו התדרוך כי "היחסים בין ישראל לפלסטינים הם שונים מיחסיה עם מדינות ערב הסובבות אותה".