על גג העולם: נוף עוצר נשימה מ"מגדל החירות" החדש בניו יורק

אחרי שנים ארוכות של ציפייה יחנך השנה המגדל שהוקם על חורבות מרכז הסחר העולמי במנהטן. אתר האינטרנט של המגזין "טיים" מספק הצצה לקומת התצפית של המגדל - שממנה ניתן לראות את הכרך הגדול ב-360 מעלות ואפילו לבחור במה להתמקד. כך זה נראה

נוף עוצר נשימה (יח"צ)

במשך שנים ארוכות, לאחר מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר, היו עסוקים בלבו של האתר שהיווה את סמלה המובהק של אמריקה החופשית בפינוי הריסות מגדלי הסחר העולמי והבניינים הסמוכים, שקרסו עמם כשהמטוסים התנגשו. השנה הבאה צפוי להיחנך "מגדל החירות", שנבנה בגראונד זירו במקום מגדלי התאומים, וסרטון שפורסם באתר המגזין "טיים" מספק הצצה מרהיבה לנוף הפנומרי של ניו יורק - הנשקף מהמגדל החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המגדל החדש נישא לגובה של 1776 רגל, שהם כ-542 מטרים של זכוכית ופלדה. לאחר שנים של דיונים בין ועדות ממשל, אמנים, תושבי העיר ואדריכלים שהתווכחו על טיבו ועיצובו, יכולים כבר עכשיו תושבי התפוח הגדול, ובעצם כל מי שיחפוץ, להינות מהנוף עוצר הנשימה שנגלה מראש המגדל - באמצעות כניסה לאתר ה"טיים" שמספק תמונה ב-360 מעלות של הכרך הגדול.

מרכז הסחר העולמי החדש (יח"צ)

מגדלי התאומים שנחרבו הצטרפו למצבת גורדי השחקים של ארה"ב בשנת 1972 וגובהם, שנישא ל-415 ו-417 מטרים, שבר שיא עולמי. המגדלים היוו מקור לגאווה לאומה אמריקנית ויופיו של הנוף הנשקף מהקומה ה-107 זימן מיליוני מבקרים מהעולם.

קומת התצפית של "מגדל החירות" צפויה להיפתח במהלך שנת 2015.

קו הרקיע של ניו יורק (יח"צ)