אין הפתעות: קים ג'ונג און המנצח הגדול בבחירות בקוריאה הצפונית

אזרחי צפון קוריאה יצאו לבחור נציגים לגוף המחוקק במדינה הטוטליטארית. עם מתמודד אחד בכל מחוז ואפשרות בחירה של "כן" או "לא", לא מפתיע מי נבחר פה אחד

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און נבחר לראש הגוף המחוקק הגבוה ביותר במדינה. באופן לא מפתיע הוא זכה לתמיכה בשיעור של 100% במחוז אותו הוא מייצג. לא היו מתנגדים, אך לא היו גם מתמודדים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזרחי קוריאה הצפונית יצאו להצביע אתמול (א') כדי לאשר את הנציגים החדשים לאסיפה העממית העליונה - הגוף המחוקק במדינה. על אף שתוצאות הבחירות עבור כלל המושבים טרם פורסמו, התקשורת המגויסת במדינה מיהרה להציג את הישג הבחירות הבלתי מפתיע של קים המנהיג העליון.

"תוצאות הבחירות הן ביטוי לתמיכתם הבלתי מסויגת והאמון העמוק של אנשי שירות המדינה והעם כולו במנהיג העליון קים ג'ונג און", הכריז בהתרגשות קריין החדשות של הטלוויזיה הממלכתית במדינה. "הבוחרים נאמנים לו, מעריכים אותו ורואים בו מקור בלעדי של אחדות ומנהיגות".

האסיפה העממית העליונה היא גוף המתאסף מדי שנה וסמכותו אינה רבה. ההצבעה לאסיפה מתבצעת כל חמש שנים, אך מדובר בבחירות טקסיות בלבד. במסגרת שיטת הבחירות יוצאת הדופן של קוריאה הצפונית, יש רק מתמודד אחד בבחירות לראשות המחוז. אפשרויות הבחירה הן רק ב"כן" ו"לא".

לא מפליא כי רוב האזרחים במדינה הטוטליטארית בוחרים להצביע "כן" - שיעור הצבעה הגבוה עומד על יותר מ-99%. הנציגים שנבחרו צפויים לשקף את המגמה בה בחר קים ג'ונג און לנקוט - לבצר את שלטונו ולשלב את אנשיו הנאמנים בשלטון.

זו הפעם הראשונה שהבחירות לאסיפה נערכות במדינה מאז מותו לפני כשלוש שנים של המנהיג העליון הקודם, קים ג'ונג איל, אביו של קים ג'ונג און.