היעלמות המטוס המלזי: "טרם מצאנו שרידים מהמטוס"

חוקרי היעלמות המטוס המלזי הכחישו את הדיווח על מציאת שרידים מהמטוס, והדגישו כי לא ניתן לשלול אפשרות של חטיפה. כמו כן דיווחו החוקרים כי חמישה נוסעים עלו לטיסה באופן מסתורי, ומזוודותיהם הורדו מהמטוס

שבר של המטוס? (חדשות 2)

החקירה נמשכת, ללא תוצאות ברורות: חוקרי היעלמות המטוס המלזי כינסו מסיבת עיתונאים הבוקר (ב') בקואלה לומפור, והודיעו כי "לא ניתן לשלול את האפשרות של חטיפת המטוס". החוקרים ציינו כי בניגוד לחלק מהדיווחים, לא נמצאו שרידים של המטוס בשלב הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבות העיתונאים נחשף כי חמישה נוסעים רשומים לא עלו על הטיסה, והמזוודות שלהם הורדו מהמטוס. ייתכן כי יש לכך קשר לדרכונים המזוייפים, וכל כיווני החקירה נבדקים בשלב זה.

מלך מלזיה, עבדול חאלים מועדזם, הביע דאגה לגורל הנוסעים והביע "סימפטיה לנוסעים, לצוות ולמשפחותיהם". קרובי המשפחה של הנוסעים הסינים שוקלים בשעה זו האם לטוס למלזיה, מתוך תקווה שהגעתם תסייע לחקירה ותוביל לתשובות ברורות יותר.

מטוס של חברת "מלזיה איירליינס" (AP)

שיחה ממעמקי הים?

באינטרפול ממשיכים לבדוק את האפשרות כי פעילי טרור הם ש"העלימו" את המטוס ואולי גרמו להתרסקותו. החשש התגבר במיוחד לאור הפרסומים על שני נוסעים שהשתמשו בדרכונים מזויפים של אזרחי איטליה ואוסטריה. האזרחים שדרכוניהם נגנבו, דיווחו שלשום כי הם חיים ובריאים - למרות ששמותיהם הופיעו ברשימת הנוסעים.

על פי הדיווחים, שני הנוסעים המסתוריים צולמו בשעה שעלו למטוס. הנוסעים בעלי הזהות המזויפת השתמשו במטבע התאילנדי - הבאט - כדי לרכוש את הכרטיסים ב-6 במרס ביום שלפני הטיסה. השניים היו אמורים להמשיך לאמסטרדם ומשם אחד לפרנקפורט והשני קופנהאגן.

יממה אחרי שנעלם, עולים עוד ועוד סימני שאלה סביב תעלומת הטיסה המלזית שנעלמה עם 239 נוסעיה. אחד מאותם סימני שאלה עלה כאשר אחות של אחד מהנוסעים מטיסה MH370 התקשרה לאחיה בשידור חי בטלוויזיה הסינית. בצד השני, במפתיע, נשמע צליל שמעיד על קבלת השיחה, בניגוד לצליל של מספר לא זמין כפי שהיה מצופה. עם זאת, לא התקבלה תשובה בצד השני ולבסוף השיחה נותקה.

המשפחות מתוסכלות (AP)

על פי התקשורת הסינית, יש מספר משפחות שהצליחו להתקשר לטלפונים הניידים של בני משפחתם, אבל איש לא ענה. העובדה שניתן לחייג למספרים ולא להגיע למענה הקולי - נוטעת תקווה עבור בני המשפחה עם תסכול בצידה, לאחר שהרשויות בסין אמרו להם לצפות לגרוע מכל.