רימוני גז ועימותים אלימים בהפגנות בוונצואלה

שנה לאחר שירש את הוגו צ'אבס כנשיא ונצואלה, מתמודד ניקולס מדורו עם אתגר לא פשוט: ההפגנות האלימות ביותר שידעה ונצואלה בעשור האחרון נמשכות, והמפגינים תובעים ממנו להתפטר. מדורו בינתיים כבר מצא את האשמה: ארצות הברית

שבוע סוער בבירת ונצואלה: סטודנטים המתנגדים למשטר התעמתו עם שוטרים מול בנייני הממשל כחלק ממחאה שנמשכת מזה חודש ימים. המפגינים קראו לנשיא ניקולס מדורו להתפטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסטודנטים שפתחו במחאה מאשימים את הממשל בשימוש לא פרופורציונלי בכוח נגדם, ובחלק מהמקרים - ההפגנות הפכו לאלימות, תוך שימוש בירי של כדורי גומי ורימוני גז.

"אנו נלחמים למען עתיד טוב יותר - לוונצואלה של היום אין עתיד", אמר מפגין שלא רצה להזדהות בשמו לסוכנות הידיעות רויטרס. "אנחנו צריכים שינוי אמיתי ולמרבה הצער ההפגנות הן הדרך היחידה שיש לנו אזרחי ונצואלה להביע את דעתנו ולשמור על כבודנו".

בינתיים, בממשלו של הנשיא מדורו טוענים כי את ההפגנות מארגנת וושינגטון שמנסה להפיל את המשטר במדינה הדרום אמריקנית. "אלו לא הפגנות, אלו גילויי וונדליזם שנעשים על ידי שכירי חרב", נכתב בהודעה רשמית מטעם הנשיא.

שנה לאחר מותו של הוגו צ'אבס, יורשו הפוליטי מדורו ניצב בפני אתגר לא פשוט. מאז תחילת פברואר נהרגו לפחות 20 בני אדם בהפגנות נגד המשטר. מדובר בהפגנות האלימות ביותר שהיו בוונצואלה בעשור האחרון.

לאחר מות צ'אבס, מדורו נבחר לנשיאות ברוב זעום והבטיח לצמצם את האירועים האלימים ואת השחיתות במדינה. למרות זאת, ונצואלה עדיין מדורגת בין 10 המדינות המושחתות והאלימות ביותר בעולם.