לכנף המטוס שנעלם נגרם נזק בעבר - שתוקן

בחברת התעופה המלזית, שלה שייך המטוס שנעלם ועליו 239 בני אדם, אומרים כי חלק מכנף המטוס - מדגם בואינג 777 – נקרעה בשנת 2012. בחברה הדגישו כי הנזק תוקן וכי המטוס קיבל את כל האישורים לחזור לפעילות. דובר החברה אמר כי כל משפחות הנוסעים עודכנו וכי נאמר להם "להתכונן לגרוע מכל"

למשפחות הנוסעים נאמר להתכונן לגרוע מכל (AP)

במלזיה ממשיכים לחקור את היעלמות טיסה MH370, כשעליה 227 נוסעים ו-12 אנשי צוות. חברת התעופה המלזית, שלה שייך המטוס, מדווחת כי המטוס שנעלם סבל מנזק באחת מכנפיו ב-2012, אך התקלה תוקנה והמטוס קיבל אישור לשוב לפעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חתיכה מקצה הכנף של המטוס, באורך של כמטר נקרעה אז", אמר לכתבים מנכ"ל חברת התעופה המלזית, אחמד ג'ווארי יאיה. "הכנף תוקנה על ידי חברת בואינג והמטוס קיבל אישור מהרשויות הרלבנטיות לחזור לטוס".

דובר חברת התעופה אמר במסיבת עיתונאים שקיים הבוקר שכל קרוביהם של הנוסעים שהיו על המטוס קיבלו הודעה והוצע להם לטוס לקואלה לומפור: "נאמר להם להתכונן לגרוע מכל".

בתוך כך, מדווחות רשויות ההצלה והחילוץ בוויטנאם שמשתתפות בחיפושים אחר המטוס, שנמצא גוף מסוים צף כ-100 ק"מ דרום מערבית לאי ת'ו צ'ו וכי נשלחה ספינה לבדוק את הגוף.

בואינג 777, נחשב מטוס בטוח (AP)

הטייס הסתובב וניסה לשוב לנמל התעופה

הבוקר אמרו גורמים רשמיים בצבא מלזיה כי לאחר שבדקו את נתוני הרדאר שתיעדו את הרגעים האחרונים של המטוס כשעוד היה עמו קשר, הם הבחינו כי הטייס הסתובב - וניסה לשוב לנמל התעופה שממנו המריא בדרכו לבייג'ינג. זמן קצר לאחר מכן, המטוס נעלם - ונותק כל קשר עמו. רשויות התעופה של מלזיה מסרו כי הם לא מוצאים כל זכר למטוס הנוסעים מלבד כתמי השמן שהתגלו בתוואי הטיסה של מטוס הבואינג 777.

בארה"ב הודיעו הלילה כי הם שולחים למדינה סוכנים של הבולשת הפדרלית (FBI) על מנת לסייע בחקירת ההיעלמות המסתורית. ככל הנראה שההתערבות האמריקנית מגיעה לאור החשש שמדובר בפעולת טרור ולאחר שהתברר שעל המטוס היו גם אזרחים אמריקנים.

בנוסף לצוות ה-FBI, נציגים של המועצה הלאומית האמריקנית לבטיחות תעופה נשלחו אף הם למלזיה על מנת לסייע לרשויות המקומיות בחקירת האירוע. הצוות כולל מומחים טכניים מרשות התעופה האמריקנית ומומחים המכירים את דגם המטוס שנעלם. גם ספינות חיל האמריקני מסייעו בחיפושים.

אירוע טרור או תאונה? (AP)

ארבעה נוסעים עלו עם דרכונים מזויפים

הרשויות במלזיה הודיעו הלילה כי מלבד מזהותם של שניים מהנוסעים שהיו על המטוס שהשתמשו ככל הנראה בדרכונים גנובים, נבדקת זהותם של שני נוסעים נוספים שהיו על הטיסה שייתכן שגם כן השתמשו בדרכונים מזויפים.

החוקרים בודקים בשעות האחרונות את מצלמות האבטחה, שתיעדו את הנוסעים לפני שעלו למטוס בקואלה לומפור. ראש המחלקה המלזית לתעופה אזרחית במלזיה אמר שרשויות הביטחון זיהו שנים מהנוסעים החשודים".

במלזיה אמרו ששני הדרכונים נגנבו בתאילנד והם שייכים לאזרחי איטליה ואוסטריה, אך האזרחים בעצמם - לא היו על המטוס.