בדרך: סנקציות נוספות נגד רוסיה

בנוסף להקשחת מדיניות הויזות לארה"ב לאנשי ממשל רוסים ולביטול ועידת ה-G8 במערב שוקלים צעדים נוספים ובהם איסור על השתתפותה של רוסיה במשחקי גביע העולם בכדורגל בקיץ הקרוב. במקביל ארה"ב הודיעה כי תשלח מטוסי קרב נוספים לאיזור המדינות הבלטיות

סנקציות נוספות בדרך? כוחות רוסים בקרים (רויטרס)

המערב מגבש חזית נגד רוסיה: נשיא ארצות הברית ברק אובמה שוחח אתמול (ש') עם מנהיגי מדינות באירופה בנוגע לדרכי התגובה לפעולותיה של רוסיה בחצי האי קרים. בין ההצעות: להרחיק את רוסיה מהמונדיאל הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשלת קרים הודיעה כי תערוך משאל עם במטרה לקבוע האם חצי האי יסופח לרוסיה או יישאר חלק מאוקראינה. ארצות הברית ומדינות אירופה מתנגדות למשאל העם ותומכות בהמשך ריבונותה של אוקראינה על חצי האי.

בהצהרה מטעם הבית הלבן נמסר כי "כל ההחלטות הנוגעות לעתידה של אוקראינה חייבות להתקבל גם על ידי הממשלה בקייב. כל הפרה מתמשכת של החוק הבינלאומי על ידי רוסיה יגרור לבידודה מהקהילה הבינלאומית".

"הפרת החוק ע"י רוסיה יוביל לבידודה"

כחלק מצעדי התגובה של מדינות המערב, ננקטו כבר מספר סנקציות על רוסיה ובהן הקשחת תהליך קבלת ויזה לארצות הברית עבור גורמי ממשל רשמיים, וביטול ועידת ה-G8 שתוכננה להתקיים בעיר סוצ'י ביוני הקרוב.

סנאטורים רפובליקנים קראו גם להרחקתה של רוסיה מטורניר גביע העולם בכדורגל שיערך בקיץ בברזיל והעברתו של טורניר גביע העולם בכדורגל המתוכנן להערך ברוסיה ב-2018. בנוסף הודיע אובמה כי ארצות הברית תשלח שישה מטוסים קרב נוספים שיצטרפו לכוח נאט"ו באיזור המדינות הבלטיות, זאת בנוסף לתגבורת אווירית ששלחה ארצות הברית מוקדם יותר.