כך הפכה אלן דג'נרס לאייקון תרבות

אם יש מישהי שיכולה לקבץ את כל כוכבי הוליווד לתמונת סלפי ששברה את שיא השיתופים וגרמה לטוויטר לקרוס - זו ללא ספק אלן דג'נרס. נסיכת הסטנדאפ של ארה"ב מקובלת היום בכל סלון. לאף אחד כבר לא מזיז שהיא לסבית או נשואה לבת זוגה. כך נראתה הקריירה של אלן דג'נרס מההופעה הראשונה בטלוויזיה ועד הצילום באוסקר

אלן דג'נרס כנראה לא תשכח את היום ההוא בנובמבר 1986, כשמגיש הטלוויזיה ג'וני קרסון הזמין אותה להתארח בתכניתו. באותו יום הבינה דג'נרס, אז סטנדאפיסטית מתחילה, כי יש לה אופק תעסוקתי בלהצחיק אנשים. 30 שנה אחר כך, דג'נרס כבר לא צריכה להוכיח דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נסיכת הסטנדאפ האמריקנית, היום בת 56, לא חלמה שתהפוך להיות אייקון. בוודאי שלא חלמה על זה לאחר שגדלה כבת של סוכן ביטוח  בדרום השמרני של לואיזיאנה וג'ורג'יה. "הכל היה עצור בתוך הבועה הקטנה שלנו, במשפחה שלנו", מספרת דג'נרס. "היינו אוכלים ארוחת ערב ולא מדברים על כלום".

עם הופעות הסטנדאפ המצליחות, הגיעה גם סדרת הקומדיה. ועם הקומדיה בא גם הביטחון העצמי והיציאה מהארון. רשת ABC, שבה שודרה תכניתה, נרתעה מהצהרתה השנויה במחלוקת של דג'נרס ובחוגים שמרניים אף ביקשו ממנה לשמור את ההעדפות שלה לעצמה. אך בסופו של דבר, הזמן עשה את שלו והתכנית של דג'נרס חזרה אל המסך ובגדול.

דג'נרס בתחילת דרכה (חדשות 2)

תמונת סלפי - גרסת 2007

התמונה המשותפת בהיסטוריה (חדשות 2)

בעולם הבידור האמריקני עדיין תוהים האם דג'נרס תזכה להיות האישה הראשונה שתזכה למשבצת בתכניות האירוח בלילה - אזור שנחשב למעוז גברי מבית מדרשם של לטרמן ולנו. בשלב זה לא בטוח שדג'נרס בכלל מעוניינת בכך, ועצם היותה מובילת דעת קהל בקרב אוכלוסייה משכילה, עם הכנסה גבוהה מהממוצע, הפכה אותה לדמות אטרקטיבית במיוחד עבור משרדי הפרסום.

סלפי גרסת 2007 (חדשות 2)

במקביל להגשת תכניתה בטלוויזיה, נוהגת דג'נרס להנחות את טקסי האוסקר והאמי. השבוע, עלתה דג'נרס לכותרות לאחר שבטקס האוסקר אספה את מיטב כוכבי הוליווד לצילום סלפי במכשיר הסלולר, שהפך לתמונה המשותפת ביותר אי פעם. מתברר שזוהי אינה הפעם הראשונה שדג'נרס מבצעת תעלול שכזה, כשבטקס האוסקר של 2007 גרמה לבמאי הקולנוע סטיבן ספילברג לצלם אותה יחד עם השחקן קלינט איסטווד באמצע המופע. אז, לעומת היום, הייתה זו מצלמת כיס דיגיטלית ולא מכשיר חכם ומשוכלל.