זריף על אניית הנשק: "תעמולה ישראלית הזויה"

לאחר תפיסת אניית הנשק קלוס סי - שר החוץ האירני יוצא למלחמת הסברה: בהתייחסות ראשונה בקולו לפשיטה הישראלית, דחה את הטענות כי ארצו מעורבת בהברחה והאשים את ישראל בתעמולה צינית. "מדובר בשקר מוחלט", אמר השר האירני זריף

שר החוץ האירני, זריף (רויטרס)

שר החוץ האירני מוחמד ג'וואד זריף מתייחס היום (ו') לראשונה בקולו לפשיטת חיל הים קלוס סי, דוחה את האשמות כי ארצו ניסתה להבריח באמצעותה נשק לרצועת עזה ורומז כי מדובר בתעמולה ישראלית. "נתניהו נמצא בוושינגטון, ופתאום כמו מתנה משמיים הם תופסים ספינה אירנית עם טילים, זה נשמע לכם כמו צירוף מקרים?", תהה בציניות זריף במהלך ביקור באינדונזיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האם נתניהו הוא קדוש שיכול לייצר ניסים כאלה? אני מאמין שהישראלים עצמם יהיו משועשעים מרעיון כזה", אמר שר החוץ האירני. "אם אתם לא מאמינים בניסים של נתניהו, האפשרות השנייה היא להאמין שמדובר בשקר - וזה אכן שקר".

הפשיטה של לוחמי חיל הים התבצעה במרחק של כ-1,500 קילומטרים מחופי ישראל, סמוך לפורט סודן, לשם אמורים היו כלי הנשק להגיע בדרכם לרצועת עזה. על פי המודיעין הישראלי, הטילים, שחלקם יכולים להגיע לטווח של מעל למאה קילומטרים ולסכן מיליונים מתושבי ישראל, יוצרו בסוריה והועברו דרך אירן ובמימון המשטר בטהרן דרך הים לכיוון הרצועה.

בדבריו היום דחה זריף מכל וכל את הסברה הישראלית הזו, שאותה הגדיר כהאשמה הזויה. "על פי דבריהם, הנשק היה אמור לעשות את דרכו לסודן, ומסודן למקום אחר ומשם לעזה - זה נשמע כמו חשיבה הזויה יותר מאשר תעמולה לא רצינית", הדגיש שר החוץ, שנראה שיצא למלחמת הסברה נגד הפעולה הישראלית.

 

אתמול, יותר מיממה לאחר מבצע ההשתלטות של לוחמי חיל הים על הספינה - חשף דובר צה"ל תיעוד של הפשיטה הדרמטית בלב ים. בסרטון נראות ספינות המלחמה של חיל הים שמשקיפות על ספינת הנשק והסירות של לוחמי הקומנדו הימי שמהן טיפסו לספינת המטען.

הלוחמים טיפסו בסולם לסיפון בנשקים שלופים ופתחו בסריקות מאובטחות ברחבי הספינה אחר הטילים שנועדו להגיע לידי ארגוני הטרור בעזה. מסריקה של אמצעי הלחימה על הספינה נמצאו עד כה רקטות המגיעות לטווח של 90 קילומטרים ונושאות 175 ק"ג חומר נפץ. אלה רקטות המסוגלות להגיע לירושלים, לבאר שבע ומצפון לגדרה. בצה"ל מעריכים כי בבטן הספינה ישנם סוגים רבים ומגוונים של רקטות - חלקן בעלות טווח ארוך יותר, אך כל זאת יתברר רק עם פריקתה בנמל אילת.

השתלטות בלב ים - הסיקור המלא:

ראש אמ"ן: "מאחורי הספינה - משמרות המהפכה"

אירן מכחישה: "ספינת נשק? בדייה של התקשורת הציונית"

נתניהו ללוחמי חיל הים: "תודה בשם אזרחי ישראל"

ארה"ב: סייענו במבצע ההשתלטות על ספינת הנשק

לוחמי השייטת תפסו ספינת נשק מאירן

לא הפעם הראשונה: השתלטויות חיל הים

יעלון: "האירנים ממשיכים להונות את העולם"

כבר לפני כשבועיים הרמטכ"ל רמז על איתור ספינת הנשק

ראש הממשלה: מבצע מושלם, אירן משקרת

צפו: ההשתלטות הדרמטית על ספינת הנשק