הפרלמנט בקרים הצביע פה אחד: בעד סיפוח לרוסיה

תושבי חצי האי קרים בדרך לאמא רוסיה? הפרלמנט הצביע בעד מעבר של חצי האי משליטת אוקראינה לידיה של פדרציה הרוסית. בשבוע הבא צפויים תושבי קרים לאשר במשאל עם את הסיפוח. "זו התגובה שלנו להיעדר השלטון בקייב", הסביר חבר פרלמנט

מסתמן: תושבי קרים יצביעו בעד סיפוח (רויטרס)

לא רוצים את אוקראינה: הפרלמנט בחצי האי קרים הצביע היום (ה') פה אחד בעד סיפוח חצי האי לרוסיה - כך מדווחת סוכנות הידיעות הרוסית RIA. לפי הדיווח, אנשי הממשל שהוקם אחרי ההפיכה נגד ינוקוביץ' בקייב הסכימו כי אזרחי חצי האי יקבלו זכויות של נתיני הפדרציה הרוסית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה עשויה להביא את הנהגת מוסקבה לפעולה ש"תשחרר" את חצי האי מהשלטון האוקראיני. סוכנות הידיעות AP מדווחת, כי בשבוע הבא ייערך במדינה משאל עם בו יישאלו תושבי חצי האי האם הם רוצים להצטרף לפדרציה הרוסית. לפי הערכות, תושבי קרים, שרובם דוברי השפה הרוסית ורואים את עצמם כרוסיים - יצביעו בעד הסיפוח ברוב מוחץ.

סרגי שובייניקוב, חבר פרלמנט בסימפרופול, בירת החבל, אמר לסוכנות AP כי "זו התגובה לחוסר הסדר והיעדר שלטון החוק בקייב. אנו מחליטים על עתידנו בעצמנו". בקייב טענו בעקבות ההחלטה שלא יכבדו שום משאל עם או החלטה של הפרלמנט. ראש הממשלה האוקראיני אמר לסוכנות AP כי חצי האי צריך להישאר בשטחה של אוקראינה.

על רקע הדיווחים, בבריסל וברומא נערכות היום פגישות מרתוניות בין שרי חוץ מאירופה, מארצות הברית עם שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב. גם שר החוץ הישראלי - אביגדור ליברמן נמצא במקום.

שרי החוץ מנסים להביא את נציגי הממשל מקייב לדון עם הנציג ממוסקבה כדי לפתור את התסבוכת באוקראינה. המתיחות במדינה לא מתרכזת רק לחצי האי, גם בעיר דונייסק שבמזרח אוקראינה מתקיימים שוב עימותים בין ארגונים פרו-רוסיים לממשל האוקראיני. על פי הדיווח, לפחות 75 בני אדם נעצרו בעיר הבוקר אחרי עימותים בין הצדדים.