מהלך נועז: מגישת הערוץ הרוסי גינתה את פוטין והתפטרה בשידור חי

קולות הגינוי על התנהלותה של רוסיה מול אוקראינה מתחילים להישמע גם מבית: מגישת ערוץ החדשות הרוסי RT הפתיעה את צופיה לאחר שגינתה בשידור חי את מעסיקיה בקרמלין ותקפה בחריפות את התנהלותו של העומד בראשה. "לא אוכל עוד לקחת חלק ברשת שממומנת על ידי הממשלה שמכשירה את מעשיו של פוטין", אמרה לפני שעזבה את האולפן

מגישת ערוץ החדשות הרוסי "Russia Today" ליז וואל, התפטרה לפנות בוקר (ד') בשידור חי לאחר שמתחה ביקורת חריפה על התנהלות מעסקיה בקרמלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וואל, המוצבת בוושינגטון, ניצלה השבוע את הבמה במהלך השידור שהעבירה כדי לתקוף את הממשל הרוסי ואת העומד בראשו. "אינני יכולה להיות חלק מרשת שממומנת על ידי הממשל הרוסי, שמכשיר את מעשיו של פוטין", אמרה וואל. "אני גאה להיות אמריקנית שמאמינה בהפצת האמת ולכן אני מתפטרת".

ערוץ החדשות "Russia Today" נמצא בבעלות משרד החוץ של רוסיה ונחשב לאחד השופרות העיקריים של הקרמלין לשיפור תדמיתה של רוסיה בעולם.

זמן קצר לאחר הודעתה פרסם ה"דיילי ביסט" ריאיון עם המגישה המתפטרת, שבו חשפה את פניהם של מעסיקיה לשעבר. "זו רשת שמבצעת מניפולציה בעובדים שלה, לא יכולתי עוד לשאת את העבודה שם", סיפרה וואל. "כדי להצליח שם אתה לא אמור שואל שאלות, וזה לא קול של גוף חדשות. לא כשהאג'נדה שלך היא לגרום לארה"ב להיראות רע".

המהלך הדרמטי של מגישת החדשות מגיע לאחר שבראשית השבוע (ב') גינתה עמיתתה לרשת, העיתונאית אבי מרטין, את פלישת רוסיה לאוקראינה במהלך שידור חי כשאמרה "לא אשב כאן ואתנצל ולא אגן על תוקפנות צבאית". בערוץ החדשות הגדירו את התקריות "תעלול של יחסי ציבור".