רופאים הצליחו לרפא תינוק מאיידס

רופאים בארה"ב נרגשים לאחר שהצליחו, בפעם השנייה בהיסטוריה, לרפא בן אנוש מנגיף ה-HIV: תינוק שנולד עם הוירוס קיבל טיפול אינטנסיבי מיד לאחר לידתו, וכעת בגיל 11 חודשים הנגיף לא נמצא בדמו. גם במקרה הראשון המתרפא היה תינוק

המקרה השני בהיסטוריה שהנגיף נעלם (חדשות 2)

תינוק שטופל נגד נגיף ה-HIV החל מיום לידתו לא נושא יותר את הנגיף. זהו המקרה השני בהיסטוריה בו רופאים הצליחו להעלים את הוירוס מגוף אנושי, בשני המקרים מדובר בתינוקות שקיבלו טיפול החל מיום לידתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בתינוק שנולד בלוס אנג'לס לאם נשאית HIV, הנגיף הגורם למחלת האיידס. מאחר והאם לא לקחה את התרופות שלה במהלך ההריון גם העובר נדבק בנגיף, כך לפי ד"ר איבון ברייסון, ראש מחלקת רפואת ילדים בבית החולים של אוניברסיטת קליפורניה בעיר.

התינוק נולד בבית חולים, ומיד לאחר לידתו אובחן כי הוא נושא את נגיף ה-HIV בדמו. הטיפול בו החל כשהוא היה בן ארבע שעות בלבד. התינוק עדיין מטופל בתרופות נגד הנגיף, וחוקרים אחרים בבית החולים טוענים כי מוקדם מדי להגיד כי הוא נרפא לחלוטין מהנגיף, וייתכן כי הוירוס נמצא כעת רק בנסיגה.

35 מיליון בני אדם מתו מאיידס

התינוק כעת בן 11 חודשים, הוא אינו מאושפז אלא גר בביתו ומגיע לבית החולים לצורך טיפולים בלבד. "אין לו נגיפים בדם ברמה אותה ניתן לאתר, וההחלמה שלו היא יותר מהירה בהשוואה למקרה הקודם", הוסיפה ד"ר ברייסון. המקרה הקודם הוא של תינוק ממיסיסיפי שוירוס ה-HIV בדמו נעלם לאחר שקיבל טיפול מיום לידתו, והוא נקי מהוירוס גם היום, שנה לאחר האבחנה כי הוירוס נעלם.

נכון להיום אין תרופה למחלת האיידס לה גורם הוירוס, שנמצא היום בגופם של 70 מיליון בני אדם בעולם וכבר הוביל למותם של 35 מיליון בני אדם, כך לפי ארגון הבריאות העולמי. הריכוז הגבוה ביותר של הנשאים נמצא במדינות אפריקה שמדרום לסהרה, אך הוא מתפשט במדינות אחרות במהירות.