הכירו את האוגרים האנושיים

שני אמנים מניו יורק בנו גלגל ענק המדמה גלגל בכלוב מכרסמים, והחליטו לחיות עליו 10 ימים. "יש לנו כיור, מים זורמים, ביוב, אסלה כימית וקיר קטן ששומר על הפרטיות", הסבירו השניים

האם חיינו כל כך שונים מחייהם של אוגרים בכלוב? זו השאלה שאיתה מתמודדים שני אמנים מברוקלין שבנו לעצמם גלגל - ממש כמו בכלובי המכרסמים. השניים מתכוונים לנהל עליו את חייהם למשך עשרה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעשרת הימים הללו נחייה על גלגל שהוא בעצם דירת שני חדרים", הסביר אחד האמנים, אלכס שוודר מניו יורק. "חדר אחד נמצא בחלק החיצוני של הגלגל, והשני נמצא בחלקו הפנימי. אני אחיה בחדר הפנימי". האמן ציין כי כדי לתפקד עליהם ללכת על הגלגל ולשמור על יציבות כשהם על המיטה, על הכיסא ובמטבח.

במהלך הניסוי עד כה, למדו "האוגרים האנושיים" דבר או שניים אחד על השני וכן על הצורך בתקשורת - מפני שכל תנועה מתבצעת בתיאום. הם ישנים לפי תור, במיטה צרה, אוכלים, מבלים ואפילו - הולכים לשירותים על הגלגל.

"ללכת לשירותים זה קל, הם פשוט למעלה", הסבירו השניים. "יש לנו כיור, יש לנו מים זורמים, יש לנו ביוב, אסלה כימית וקיר קטן ששומר על הפרטיות. במצב חירום, אנו שומרים על הצניעות שלנו". המשימה הלא פשוטה הזאת מסתיימת רק בעוד שלושה ימים - שלושה ימי חיים - ממש כמו מכרסמים בכלוב.