דיווח: כוחות רוסיים השתלטו על מערכת להגנה מפני טילים באוקראינה

על פי הדיווח, כוחות פרו רוסיים השתלטו על שתי יחידות אוקראיניות בחצי האי קרים. במקביל אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי רוסיה אינה יכולה להורות לכוחות בקרים לסגת, מכיוון שלא מדובר בכוחות רוסיים. היום צפוי לברוב להיפגש עם מקבילו האמריקני ג'ון קרי

סוללת טילי ההגנה בפרוולנוי - חצי האי קר (רויטרס)

המשבר באוקראינה: כוחות רוסיים הצליחו להשתלט על שתי יחידות אוקראיניות להגנה מפני טילים בחצי האי קרים - כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס מפי מקור צבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מצפים כעת להגעתם של מומחי טילים מרוסיה ושל פעילים פרו רוסיים, שישכנעו את אנשי הצבא האוקראיני להשתתף במשימות קרביות משותפות", מסר המקור הצבאי. בשלב זה טרם התקבלה תגובה ממשרד ההגנה בקייב.

קודם לדיווח אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי "רוסיה אינה יכולה להורות לכוחות שמגנים על עצמם בקרים לחזור לבסיסיהם, מכיוון שלא מדובר בכוחות רוסיים". לברוב הוסיף כי אנשי הצי הרוסי בים השחור נותרו בעמדותיהם הרגילות.

קרי ולברוב, בדיון על סוריה (רויטרס)

השר לברוב צפוי להיוועד היום בפריז עם מקבילו האמריקני ג'ון קרי, לפגישה ראשונה בין נציגי הרוסים והאמריקנים מאז פרוץ המשבר באוקראינה. השניים צפויים לדון בין היתר בהצעה האמריקנית להציב כוחות בינלאומיים על מנת לשמור על ביטחונם של דוברי הרוסית בשטח אוקראינה.

במקביל עשויים להכריז שרי החוץ של האיחוד האירופי על סנקציות נגד מוסקבה. בצאתו מפגישת שרי החוץ הנערכת בבריסל שיגר שר החוץ הצרפתי לורן פביוס איום לרוסיה ולפיו, אם לא תחול התייצבות במצב באוקראינה - אירופה תנקוט בסנקציות.