אוקראינה תעלה לפוטין בפרס נובל?

בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס חשף ראש ועדת הפרס כי נשיא רוסיה היה עד אתמול בין 278 המועמדים לפרס, אך רמז כי המשבר באוקראינה עשוי להשפיע על ההחלטה : "אנו לוקחים בחשבון אירועים אחרונים בעולם"

אוקראינה תעלה לפוטין בפרס נובל? (רויטרס)

האם המתיחות באוקראינה תעלה לנשיא רוסיה בפרס נובל לשלום? עד אמש (ג') היה ולדימיר פוטין בין המועמדים לפרס היוקרתי, אך זמן קצר אחרי הכינוס הראשון של הוועדה המלכותית הנורווגית - נרמז כי המצב באוקראינה עשוי להשפיע על התוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחת המטרות של הפגישה הראשונה של הוועידה היא לקחת בחשבון אירועים אחרונים", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס ראש הוועדה גייר לונדסטאד. "חברי הוועדה מנסים לחזות מה עשויות להיות ההתפתחויות במוקדים הפוליטיים השונים".

פרס נובל למדליף המפורסם? (AP)

השנה ריכזה וועדת הפרס מספר שיא של 278 מועמדים לפרס נובל לשלום, מתוכם 47 ארגונים. בין המועמדים השונים לפרס נמצאים האפיפיור הפופולרי פרנציסקוס, המדליף המפורסם אדוארד סנואודן, מלאיה יוספאזי - הנערה הפקיסטנית שהתייצבה נגד טליבאן - וגם פעילי זכויות אדם רוסים המתנגדים לממשל פוטין.

מי יזכה בפרס היוקרתי? (פרס הנובל)

"השנה קיבלנו מועמדויות מכל רחבי העולם, מהרבה יותר מדינות מכפי שראינו בעבר", אמר לונדסטאד. אמש צמצמה הוועדה את רשימת המועמדים ל-25-40 בלבד ובחודש הבא תצומצם הרשימה שוב ויישארו בה כתריסר מועמדים. הזוכה בפרס, שיגרוף לכיסו 1.24 מיליון דולר, יוכרז רק באוקטובר.