צפו: המגישה שמרדה בשלטון הרוסי

על רקע המתיחות הגוברת בין רוסיה לבין ארצות הברית סביב המשבר באוקראינה, הצליחה מגישת טלוויזיה אחת להדהים את צופיה: אבי מרטין, מגישה ברשת RT הנשלטת בידי הקרמלין, ניצלה את הדקות האחרונות של התכנית למסר נגד השלטון: "לא אגן על תוקפנות צבאית ואמשיך להתנגד להתערבות בענייניה של מדינה ריבונית"

אבי מרטין. צילום מסך (יוטיוב)

מורדת בשלטון: אבי מרטין, מגישה ברשת החדשות "רוסיה היום" (RT) הנשלטת בידי הקרמלין, הדהימה את צופיה בסוף המשדר, כשהסירה את מסכת הצנזורה ואמרה את שעל לבה: "לא אשב כאן ואתנצל ולא אגן על תוקפנות צבאית". מאז תחילת המתיחות באוקראינה הקפידה רשת RT להכחיש את הדיווחים על פלישה רוסית לחצי האי קרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צפו במרד של המגישה:

ההצהרה יוצאת הדופן של המגישה הגיעה בסיום התכנית "לשבור את הסט" בשפה האנגלית, אז הישירה מבט למצלמה ובמשך דקות שפכה את חמתה על הממשלה במוסקבה: "רק מפני שאני עובדת ב-RT, אין פירוש הדבר שאין לי חופש מערכתי עצמאי ושאיני יכולה להדגיש עד כמה אני מתנגדת לכל התערבות צבאית בענייניה של מדינה ריבונית".

"הכיסוי התקשורתי של מה שמתרחש באוקראינה מאכזב ורווי בדיסאינפורמציה", אמרה. "כל שנותר לעשות כעת הוא לקוות שהמצב הנוראי יסתיים בצורה שלווה ושתימנע מלחמה קרה נוספת בהיקף מלא בין מספר מעצמות על. עד אז, אמשיך להגיד את האמת כפי שאני רואה אותה".

רשת החדשות הרוסית RT הוקמה בשנת 2005 ומאז לא נחסכה ממנה ביקורת. העובדה שהרשת משמשת כשופרו של הקרמלין וכלי שרת בידי הצנזורה הרוסית נחשבת ידועה לכל. עד כה לא התנערו מנהליה של מרטין מדבריה, ובטוויטר אף הופצו אמירות שמחזקות את ידיה.