"הנה זה מתחיל שוב!"

כחודש אחרי הטבח במערכת "שארלי הבדו" והגיליון המיוחד שהופץ ברחבי העולם במיליוני עותקים, במגזין הסאטירי מנסים לחזור לשגרה. מחר יודפס הגיליון החדש של השבועון ועל השער, כרגיל, שילוב של פוליטיקה, דת והרבה ממה שביניהם

חוזרים לדוכנים: גיליון שארלי הבדו החדש (צילום מסך)

השבועון הסאטירי "שארלי הבדו", שחלק מעורכיו ומאייריו נרצחו במתקפת הטרור בפריז בחודש שעבר, מנסה לחזור לשגרה. אחרי הפיגוע, שהוביל להוצאת מהדורת זיכרון מיוחדת שנמכרה במיליוני עותקים ועוררה גם ויכוח פוליטי בישראל, תפורסם מחר מהדורה רגילה של הגיליון החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ומה מתכננים הסטיריקנים הצרפתים הפעם? תחת הכותרת "עסקים כרגיל" שתופיע בשער הגיליון יש איור של דמויות פוליטיות ודתיות ובהן הנשיא לשעבר סרקוזי, לוחם ג'יהאד והאפיפיור. השם שניתן לקריקטורה הפותחת: "הנה זה מתחיל שוב!".

"היינו זקוקים להפסקה, יש כאלה שיצאו לעבוד שוב מיד, כמוני, ויש כאלה שרצו לקחת יותר זמן", אמר ז'ראר ביאר, העורך הראשי החדש של המגזין. "הגענו לפשרה והסכמתי שב -25 בפברואר נתחיל להוציא את המגזין שוב על בסיס שבועי".

השער הקודם של "מהדורת הזיכרון" (רויטרס)

שני הטרוריסטים שתקפו את שארלי הבדו, האחים עמר ושריף קואשי, טענו כי הטבח הוא נקמה על קריקטורות של הנביא מוחמד. שניהם חוסלו יומיים לאחר מכן על ידי אנשי ביטחון צרפתיים.

במהדורת הזיכרון שיצאה לאור אחרי הטבח הופיע בשער איור של הנביא מוחמד בעיניים דומעות מנופף בסיסמא "גם אני שארלי", ומתחתיו הכותרת "הכול נסלח ". שמונה מיליון עותקים הודפסו בצרפתית, ערבית, גרמנית, טורקית ועוד. לפני הפיגוע, המגזין הופץ בתפוצה שבועית של 60 אלף עותקים.