אזרח ישראלי שנחת בטהרן: "לא הרגשנו פחד"

הנוסעים הישראלים שעצרו לשעות ספורות בבירה האירנית נחתו בשלום ביעדם המקורי - הודו. היום משחזר אחד מהם את הרגעים המותחים בנמל התעופה ברפובליקה האסלאמית. "לא חששנו, התבדחנו על המצב יוצא הדופן", סיפר

נמל התעופה בטהרן, ארכיון (AP)

אחד מתרחישי האימה של כל ישראלי התממש אתמול, כשמטוס של חברת טורקיש איירליינס שהיה בדרכו להודו נאלץ לשנות את יעדו ולנחות בטהרן לאחר שאחד הנוסעים חש ברע. בין 20 הנוסעים הישראלים שהיו על סיפון המטוס, היה גם בני יקותיאל, שבריאיון לתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, שחזר את רגעי המתח בבירה האירנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא היו חששות, לא עלה לנו בראש שמשהו לא טוב קורה", סיפר הבוקר מהודו. "מרחוק חושבים שיש משהו אבל הכל היה בסדר, גם הישראלים שהיו בסביבתי לא היו לחוצים כלל".

לדבריו, במהלך העצירה בנמל התעופה של הרפובליקה האסלאמית, לא הייתה לו וליתר הישראלים במטוס כל אינטראקציה עם אנשי הביטחון המקומיים. "היו אנשי תחזוקה אירנים ופרמדיק אחד שבדק את הנוסע", הוא שחזר. "לא בדקו אותנו ולא התייחסו אלינו כלל, הם נכנסו למטוס רק כדי לבדוק את הנוסע שחש ברע".

נחיתת חירום, ארכיון (רויטרס)

יקותיאל, שהיה בדרכו להודו למטרות עסקים, מספר כי הוא ויתר הישראלים לא חשו באווירת פחד. "בעיקר התבדחנו, לא התרגשנו מהעצירה", הוסיף. "התייחסנו לזה כמו אל עיכוב רגיל שנמשך שעתיים וחצי, לאחר מכן המראנו חזרה והכל היה בסדר".

זמן קצר לאחר שנחתו בשלום בהודו, מיהרו הנוסעים הישראלים לעדכן ברשתות החברתיות את חבריהם בחוויה יוצאת הדופן שעברו באחד המקומות העוינים ביותר לישראלים. "נחיתת חירום בטהרן...אנחנו כאן אורחים לרגע... ממשיכים הלאה. נוחתת. אני בהודו", כתבה אחת הנוסעות בעמוד הפייסבוק שלה.