רוסיה מתקפלת? פוטין מחזיר כוחות צבא שהתאמנו ליד הגבול עם אוקראינה

נשיא רוסיה הורה לכוחות שהתאמנו לאורך הגבול, במסגרת תרגיל נרחב שבו השתתפו 150 אלף חיילים, ומאות משוריינים, כלי טיס וספינות מלחמה לחזור לבסיסם. במשרד ההגנה הרוסי הגדירו את התרגיל מוצלח והכחישו כל קשר לאירועים באוקראינה

לקראת רגיעה? נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה הבוקר (ג') לעשרות אלפי חיילי הצבא הרוסי לחזור לבסיסיהם, לאחר שהשתתפו בתרגיל שנמשך כמעט שבוע באזור הגבול המערבי עם אוקראינה. מהקרמלין נמסר כי התרגיל הצבאי הסתיים בהצלחה וכי אין לו כל קשר לאירועים בחצי האי קרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתרגיל, שיצא לדרכו ביום רביעי שעבר, השתתפו כ-150 אלף חיילים, 90 מטוסים צבאיים, 880 משוריינים, 80 ספינות מלחמה וכן ציוד צבאי רב. אתמול הגיע פוטין בכבודו ובעצמו על מנת לצפות בחיילים, שערכו תצוגת תכלית באזור צפון מערב רוסיה.

במשרד ההגנה הרוסי הגדירו את התרגיל הנרחב, שנערך במרכז ובמערב רוסיה כמוצלח.

פוטין במהלך ביקורו בתרגיל, השבוע (רויטרס)

ארה"ב: נבדוק דרכים לבודד את רוסיה

הלילה הכחיש דובר משרד ההגנה הרוסי את הדיווחים כי רוסיה הציבה אולטימטום לאוקראינה, שלפיו היא תתקוף את המדינה אם לא תיכנע. הדובר כינה את השמועות על אולטימטום מהקרמלין לאוקראינה כ"שטות גמורה".

גם מפקד הצי של רוסיה באזור הים השחור, סמוך לחצי האי קרים, הזים את השמועות. "כבר התרגלנו להאשמות של התקשורת האוקראינית על כך שאנו מוציאים לפועל פעולות צבאיות נגד עמיתנו האוקראינים", אמר מפקד הצי. "אלו שרוצים לשסות אותנו אחד בשני - יכשלו".

למרות שנראה כי רוסיה לא תתקוף במהרה את הכוחות האוקראינים, בארצות הברית עדיין בוחנים כיצד להגיב למעורבות הצבאית של מוסקבה בחצי האי קרים. בכיר בבית הלבן אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה ויועציו בוחנים דרכים לבודד את רוסיה. "עדיין יש לרוסים הזדמנות לעצור את ההסלמה, אבל אם לא - הם יתמודדו עם סנקציות", הוא הבהיר.