רוסיה מכחישה: "אולטימטום? אלו שטויות"

המתיחות במזרח אירופה: למרות הדיווחים על אולימטום רוסי לאוקראינה לפיו היא חייבת להיכנע או שתותקף, במשרד ההגנה ובצי של רוסיה מכחישים מכל וכל. "זו שטות גמורה, אין שום אולטימטום", הדגיש דובר משרד ההגנה. בינתיים, בארצות הברית בוחנים דרכים לבודד את רוסיה

יתקפו את אוקראינה? חיילים רוסים (רויטרס)

דובר משרד ההגנה הרוסי כינה את השמועות על אולטימטום מהקרמלין לאוקראינה כ"שטות גמורה". בהודעה שפרסם הלילה (ג') אמר הדובר כי רוסיה לא מתכוונת לתקוף את אוקראינה אם לא תיכנע - כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם מפקד הצי של רוסיה באזור הים השחור, סמוך לחצי האי קרים, הזים את השמועות. "כבר התרגלנו להאשמות של התקשורת האוקראינית על כך שאנו מוציאים לפועל פעולות צבאיות נגד עמיתנו האוקראינים", אמר מפקד הצי. "אלו שרוצים לשסות אותנו אחד בשני - יכשלו".

למרות שנראה כי רוסיה לא תתקוף במהרה את הכוחות האוקראינים, בארצות הברית עדיין בוחנים כיצד להגיב למעורבות הצבאית של מוסקבה בחצי האי קרים. בכיר בבית הלבן לסוכנות הידיעות רויטרס כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה ויועציו בוחנים דרכים לבודד את רוסיה. "עדיין יש לרוסים הזדמנות לעצור את ההסלמה, אבל אם לא - הם יתמודדו עם סנקציות", אמר הבכיר.

אתמול דווח כי הצי הרוסי בים השחור שיגר מסר חריף לכוחות האוקראינים בחצי האי קרים, שלפיו עליהם להיכנע עד 05:00 בבוקר (שעון ישראל) ואם ולא יעשו זאת הם צפויים להיות מותקפים. מתקפה כזו תהיה שפיכות הדמים הראשונה מאז כבשה רוסיה את חצי האי קרים.

סוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" דיווחה כי מקור במשרד ההגנה בקייב כינה את תכנית המתקפה "סופה". שעתיים לאחר מכן, רוסיה פרסמה הודעת הכחשה שלפיה היא לא הציבה אולטימטום לכוחות האוקראינים.