הנשיא הולנד: "היהודים בצרפת נמצאים בבית"

נשיא צרפת ממשיך לנסות ולשכנע את יהודי ארצו שאין טעם בעלייה המונית לישראל, תוך שהוא מבטיח להילחם באנטישמיות. הנשיא אמר כי יהודי צרפת יכולים להרגיש בבית, בעוד שלשנאת היהודים אין מקום במדינה "אפעל לקידום הקשחת סנקציות נגד פשעים אנטישמיים, גזעניים והומופובים" אמר הולנד

נשיא צרפת הולנד, החודש (רויטרס)

קריאתו של נתניהו ליהודי אירופה לעלות לישראל ממשיכה להסעיר את הרוחות. נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר כי ארצו חייבת להגן על אנשי הקהילה היהודית ולהילחם באנטישמיות. "היהודים נמצאים בבית בצרפת, זאת האנטישמיות שאין לה מקום ברפובליקה", אמר הנשיא בנאום מול נציגי ארגונים יהודיים בפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הוא ציין, כי יש עלייה גם בפעולות נגד המוסלמים בצרפת. חודש וחצי אחרי הפיגועים ב"שארלי הבדו" ובמרכול הכשר, כ-10,000 שוטרים וחיילים עדיין שומרים על בתי הכנסת ובמקביל תוגברה השמירה גם על כמה מסגדים ומרכזים קהילתיים מוסלמים. "האבטחה תישאר כל עוד נצטרך אותה", אמר הולנד.

למרות הבטחות השלטון, נראה כי חוסר השקט החברתי בצרפת נמשך. מנהיג המוסלמים במדינה סירב להגיע לאירוע, במחאה על התבטאויות של מנהיגים יהודים במדינה שקישרו בין צעירים מוסלמים לאלימות.

בצרפת מתגוררים היום כחצי מיליון יהודים, 7,000 מהם עלו לישראל במהלך השנה שעברה. בסוכנות היהודית מצפים לעלייה במספר העולים מצרפת לישראל במהלך 2015 בעקבות מתקפות הטרור שאירעו בחודש שעבר.הולנד אמר לשאלות שהופנו עליו בנושא עליית האנטישמיות שיפעל ל"קידום הקשחת סנקציות נגד פשעים אנטישמיים, גזעניים והומופובים" ברפובליקה