צפו: ניסה להסתנן לעיר ספרדית בתוך מזוודה

משרד הפנים הספרדי פרסם תמונות יוצאות דופן של אזרח אפריקני שניסה להסתנן בתוך מזוודה לעיר מלייה שבצפון אפריקה, הנמצאת בשליטה ספרדית. המשטרה עצרה את האיש שניסה להעבירו, והוא צפוי להיות מואשם בסחר בבני אדם

אזרח מרוקני שניסה לחצות את הגבול ולהיכנס לעיר הספרדית מלייה, הממוקמת כאוטונומיה עצמאית בצפון אפריקה, עורר את חשדם של השוטרים במקום, לאחר שהתקשה לגרור את המזוודה שברשותו. אנשי המשטרה ביקשו ממנו לעצור לבדיקה שגרתית של המטען, אך הוא בתגובה נמלט מהמקום בריצה והותיר מאחוריו את המזוודה החשודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר מרדף קצר עצרו השוטרים את החשוד, ופתחו בפניו את התיק המסתורי. בתיעוד שפורסם על ידי משרד הפנים הספרדי נראים השוטרים כשהם פותחים את המזוודה ומגלים בו אזרח אפריקני שניסה להסתנן לתוך העיר הספרדית. "ניתן היה לראות שהמשקל בתיק מחולק בצורה מעוררת חשד", נאמר בהודעת משרד הפנים.

התמונות המרשיעות צפויות לשמש את בית המשפט הספרדי, שמאשים בימים אלו את האזרח המרוקני בפשעים נגד זרים ובסחר בבני אדם. הצעיר בן ה-19, תושב מאלי שהיה בתוך המזוודה וכל רצונו היה למצוא עבודה, צפוי לשמש כעד במשפט. בשלב זה לא ברור אם גם הוא יעמוד לדין בגין הניסיון להסתנן באופן לא חוקי לשטח הנמצא בשליטה ספרדית.

בשנים האחרונות הפכה התופעה הזו למוכרת, כשמאות בני אדם מנסים להסתנן לעיר הספרדית מדי חודש. אלפים מאותם מבקשי מקלט שוהים במחנות המזכירים מחנות פליטים בערים במרוקו, בתקווה להצליח ולחדור לעיר דרך פרצה בגדר או באמצעות שחייה לאורך החוף.