פיסטוריוס בפתח משפטו: "לא אשם"

בדרום אפריקה נפתח משפטו של האצן קטוע הרגליים הנאשם ברצח חברתו הדוגמנית ריבה סטינקאמפ, לפני כשנה בדירתם בעקבות מריבה. פיסטוריוס השיב לשאלת השופט אם הוא מודה באשמה: "לא אשם", והכחיש בתוקף שפרץ ויכוח בינו לבין חברתו. הוא צפוי לדבוק בגרסתו, שלפיה ירה כדי להגן על עצמו אחרי שחשב שפורץ נכנס לבית

אוסקר פיסטוריוס, האצן קטוע הרגליים שהפך לאחד האתלטים המפורסמים בדרום אפריקה ובעולם כולו, הגיע הבוקר (ב') לבית המשפט בפרטוריה, שם נפתח משפטו באשמת רצח חברתו הדוגמנית ריבה סטינקאמפ לפני כשנה בדירתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיסטוריוס, שידוע בכינוי "בלייד-ראנר", מפני שרץ על שני להבים בתחרויות, הכריז בפתח הדיון כי אינו אשם. "לא אשם גברתי", הוא השיב לשאלת השופטת, והבהיר כי "לא היה בינינו שום ויכוח - אני מכחיש זאת בכל תוקף".

"חשבתי שזה פורץ", האצן ובת זוגו הדוגמנית (רויטרס)

באוגוסט האחרון הוקרא כתב האישום נגד פסטוריוס, שהודה שירה בסטינקאמפ דרך דלת חדר השירותים במהלך יום וולנטין ב-14 בפברואר 2013, אך טען להגנתו כי ירה כדי להגן על עצמו אחרי שחשב שפורץ נכנס לביתו בפרטוריה.

אבל, התובע הדרום אפריקני הזכיר כי "עדי מדינה שמעו במקום אישה צועקת, אחרי כמה רגעים של שקט, ואז נשמעה ירייה ועוד צעקות". סטינקאמפ נפגעה בראשה, בידה ובירך לפני שמתה במקום. היא הייתה דוגמנית צמרת וכוכבת בטלוויזיה הדרום אפריקנית.