הזוכה הגדול באוסקר: "12 שנים של עבדות"

הסרט התקופתי של הבמאי סטיב מקווין גרף את הפרס בקטגוריית הסרט הטוב ביותר, קייט בלנשט ומת'יו מקונוהי זכו בפרס השחקנית והשחקן הטובים ביותר ובין הזוכים היה גם הישראלי ניב אדירי, שאחראי לאפקטים הקוליים בסרט "כוח משיכה". במאי הסרט אלפונסו קוארון זכה בפרס הבימוי

הסרט "12 שנים של עבדות" הוא הזוכה הגדול של טקס האוסקר שנערך הלילה (ב') בלוס אנג'לס. הסרט התקופתי, שביים סטיב מקווין ומתאר את חטיפתו לעבדות של גבר אפרו-אמריקני, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, כשבדרך גבר על הסרט "כוח משיכה", שזכה בשבעה פרסים. בקטגוריית השחקנים הטובים ביותר זכו קייט בלנשט על משחקה בסרטו של וודי אלן "יסמין הכחולה" ומת'יו מקונוהי על תפקידו ב"מועדון הלקוחות של דאלאס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרס הבמאי הטוב ביותר זכה אלפונסו קוארון על סרטו "כוח משיכה". לפני קבלת פרס הבימוי, קוארון קיבל את הפרס על עריכת הסרט. הסרט זכה בסך הכל בשבעה פרסי אוסקר בקטגוריות: בימוי, עריכת סאונד, מיקס סאונד, עריכה, צילום, אפקטים מיוחדים ופסקול.

השחקן הטוב: מת'יו מקונהי (רויטרס)

בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר זכה ג'ארד לטו על משחקו ב"מועדון הלקוחות של דאלאס" ולשחקנית המשנה הטובה ביותר נבחרה לופיטה ניונגו על תפקידה ב"12 שנים של עבדות".

בקטוגריית הסרט הזר ניצח "יפה לנצח" של הבמאי האיטלקי פאולו סורנטינו, שגבר בין היתר על סרטו של הבמאי הפלסטיני האני אבו אסעד. סרט האנימציה הטוב ביותר הוא "לשבור את הקרח".