קוריאה הצפונית שיגרה שני טילים

קים ז'ונג און ממשיך להתגרות בקוריאה הדרומית וביפן: הלילה שיגר צבאו שני טילים ממזרח המדינה לים יפן. הטילים אותרו במערכות המכ"ם של צבא הדרום, שמדווח כי הם התפוצצו במים ושקעו מבלי לגרום לנזק

מתגרה. מנהיג הצפון קים (AP)

בעוד העולם המערבי מתעניין בעיקר במשבר באוקראינה, גם במזרח הרחוק לא שקט: הצבא הצפון קוריאני שיגר שני טילים לטווח קצר לעבר הים, שני הטילים נפלו במים ולא גרמו נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר המוקדמות, על פי השעון המקומי, פרסמה סוכנות הידיעות הממלכתית של קוריאה הדרומית כי מהחוף המזרחי של קוריאה הצפונית שוגרו שני טילים לטווח קצר. הטילים התפוצצו בים יפן, מחוץ למים הטריטוריאליים של קוריאה הצפונית מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

השיגור אותר באמצעי המכ"ם של צבא הדרום, והצפון לא התריע על כוונתו לבצע ניסוי טילים. הניסוי מעלה עוד את המתח בגבול שבין שתי הקוריאות, שהוא הגבול השמור והמבוצר בעולם. את הגבול מאבטחים עשרות אלפי חיילים קוריאנים, משני הצדדים, לצד אלפי חיילים מצבא ארה"ב שנמצאים במקום לצד חיילי הדרום.

חצי האי קוריאה חולק לשתי מדינות בסיום מלחמת האזרחים ב-1953, ומאז החלק הצפוני, שנמצא בשליטת משפחת קים, סגור ומבודד מהעולם. אחרי מותו של קים ז'ונג איל בתחילת 2012 עלה לשלטון בנו קים ז'ונג און, שלמרות גילו הצעיר לא מפגין שום סימנים של פתיחות - קוריאה הצפונית נשארת גם תחתיו מדינה מבודדת, מסוגרת מהעולם, שמתושביה העניים נמנעות זכויות אזרח בסיסיות.