הימורים אחרונים: מי יזכה באוסקר?

מאחורי הפסלונים, השמלות הנוצצות והשטיחים האדומים מסתתרת תעשייה שלמה שמגלגלת הרבה מאוד כסף – תעשיית ההימורים. אתרי ההימורים בארה"ב מתכוננים לטקס האוסקר שייערך בלוס אנג'לס, והתוצאות – כך נראה – חד משמעיות. מי יזכה בפרס הסרט הטוב ביותר? מי יחזור בידיים ריקות הביתה? ומי יבכה במהלך נאום הזכייה על הבמה?

הגולשים מהמרים על הפסלון המוזהב (רויטרס)

טקס האוסקר ייערך הלילה כמדי שנה בתיאטרון קודאק בהוליווד (המכונה כיום "תיאטרון דולבי"), ואלא אם כן תתרחש הפתעה של ממש, לוס אנג'לס צפויה לחגוג את הניצחון הגדול של הסרט "12 שנים של עבדות", הנחשב לפייבוריט לזכות בקטגוריית "הסרט של השנה". הסרט מדורג במקום הראשון כמעט בכל טבלת הימורים באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דווקא "חלום אמריקאי", הסרט שדובר בתחילת עונת הפרסים כמתחרה העיקרי של "12 שנים" על התואר הנכסף, ממוקם כעת במקום השלישי או הרביעי באתרי ההימורים, ומעליו ניצבים הסרטים "כוח משיכה" במקום השני, ו"מועדון הלקוחות של דאלאס" שלעיתים עוקף את "חלום אמריקאי" ומדורג במקום השלישי.

ההימור הבטוח לניצחון. 12 שנים של עבדות (AP)

גם בגזרת השחקנית הטובה של השנה ישנה תמימות דעים באתרי ההימורים. מריל סטריפ, שיאנית המועמדויות לאוסקר, יכולה גם הפעם לוותר על נאום הפרידה. בכל טבלאות ההימורים הידועות היא ממוקמת במקום החמישי והאחרון, ואילו הזוכה הצפויה היא קייט בלנשט על תפקידה בסרטו של וודי אלן, "יסמין הכחולה".

אמורה להביס את מריל סטריפ. בלנשט (רויטרס)

גם בקטגוריית השחקן התחרות אינה צמודה. למרות המחמאות הרבות שקיבל ליאונרדו דיקפריו על תפקידו ב"הזאב מוול סטריט", הוא מצליח להגיע בטבלאות ההימורים רק למקום השני, ומעליו ניצב בטוח מתיו מקונוהי על תפקידו המדובר בסרט "מועדון הלקוחות של דאלאס".

הגולשים מהמרים גם על הזוכה שיבכה בנאום הזכייה

תגלית השנה של הוליווד עומדת ככל הנראה להיות לופיטה ניונגו שתזכה - כך על פי טבלאות ההימורים כמובן - בפרס שחקנית המשנה על תפקידה בסרט "12 שנים של עבדות". באחד מאתרי ההימורים אף נטען, כי ניונגו תהיה הזוכה בטקס שתבכה במהלך נאום הזכייה שלה.

צפויה לזכות ולבכות. ניונגו (AP)

שני סרטים נוספים שהיו מדוברים מאוד השנה וזכו לביקורות אוהדות במיוחד, ייאלצו ככל הנראה להסתפק רק בפרס חשוב אחד. הסרט "היא" צפוי לזכות על פי טבלאות ההימורים בפרס התסריט המקורי הטוב ביותר, והסרט "כוח משיכה" צפוי להתהדר בפרס הבמאי הטוב של השנה.

המפסיד הגדול של הטקס צפוי להיות "הזאב מוול סטריט". יוצריו צפויים לצאת מהטקס בידיים ריקות ללא שום פסלון - אפילו לא בקטגוריות הפחותות בחשיבותן.

יחזור בידיים ריקות? דיקפריו (חדשות 2)