איך ייראה הסרט החדש בסדרת "מלחמת הכוכבים"?

יש אנשים שאם תעירו אותם באמצע הלילה ותגידו להם "סטאר וורז", הם יידעו לדקלם כל שורה מסדרת הסרטים הזו. "מלחמת הכוכבים" התחילה כסדרה של סרטים על דברים שקורים בגלקסיה "רחוקה רחוקה". בעקבות ההצלחה באו עוד שלושה סרטים וכעת בתנור - שלישייה נוספת של סרטים, שכבר מעוררת גלים ומציתה את הדימיון של חובבי הז'אנר

רק כמה מאות דולרים למדריך והג'יפ כבר ייקח אתכם למדבר בתוניסיה, אל המקום שבו הכל התחיל. לפני 37 שנים, מוס אייסלי הייתה בעצם סט צילומים ענקי בלב המדבר. כאן צילם ג'ורג' לוקאס את לוק סקייווקר מביט אל שתי השמשות. מכוכב הלכת טטואין, בין דיונות ומבני חימר, המריא לוק אל מרחבי האימפריה. אימפריה של קולנוע שמכה כעת שנית, וחוזרת באודישנים סודיים, בתסריט שמקבל צורה, באתרי צילום שנסרקים אי-שם, וכולם מוקפים מעטה חשאיות כיאה לפרויקט קולנוע ענקי שיימשך שש שנים לפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למען הסר ספק, ספויילרים לא יהיו כאן וגם לא רמזים, כי אין כאלו בנמצא. אין לנו מושג מי ייכנס לגלימתו המיותמת של דארת' ויידר והאם לוק סקייווקר ימגר סופית את רסיסי האימפריה. אלו שאלות שכל חובב "מלחמת הכוכבים" שואל את עצמו, ויתחיל לקבל עליהן תשובות עם צאתו של פרק 7 בעוד כמעט שנתיים למסכים.

אולפני דיסני קנו מג'ורג' לוקאס את הזיכיון על המותג כולו בצעד שהדהים בזמנו את הענף. לוקאס, שהפך עם השנים לשנוא נפשם של המעריצים בגלל המסחור האינסופי והשליטה הבלתי מעורערת בכל מה שזז שם - ישמש הפעם יועץ בלבד. מה יקרה על הסט? את הרשת מציפים כעת טריילרים חתרניים, מעשה ידי גולשים. עצות, בקשות ותחינות.

כל אחד מייחל לסרט שיחיה אצלו מחדש את המיתוס ולא יאכזב. בשנים האחרונות, אולפני דיסני בלעו לתוכם שורה ארוכה מאוד של עולמות תוכן. "מלחמת הכוכבים" המקורית יצאה כשבקולנוע היה בקושי "סופרמן", ואילו היום, "הנוקמים", "איירון מן", "אקס מן", "סופרמן נגד באטמן" ו"ספיידרמן" - כולם יקומים מקבילים שמתחרים על לב הצופים.

"עכשיו מה ששולט זה תרבות הגיק", הסביר אבנר מירב, יוצר קומיקס ומגיש תכנית הרדיו "גיקאאוט". "כשיש לך זיכיון פופולרי כמו 'מלחמת הכוכבים', שהיו גם ילדים בני חמש ושש לומדים לאהוב משהו שנוצר בשנות ה-70 וה-80, הסרטים האלו הולכים להצליח לפחות כלכלית, אם לא מבחינת התוכן. ואם המעריצים יהיו מאוכזבים, הילדים הקטנים עדיין ישלמו את הכסף".

מתוך "מלחמת הכוכבים - התקווה החדשה" (באדיבות א.ד. מטלון)

האם הריסון פורד יבליח בסרט החדש?

ג'יי ג'יי אברהמס המוכשר יצלם בפילם, הוא יביים. וגם ג'ון ויליאמס שהיה אחראי לנעימות המיתולוגיות יחזור וילחין. וכאן מזהירים המעריצים: צריך מאוד מאוד להיזהר כדי שרוח דיסני לא תשתלט על האווירה.

ומי ישחק? פיהם של הכוכבים הגדולים של הוליווד חתום ונעול. איש אינו יודע אם דיקפריו, או אולי ג'ניפר לורנס יצוצו כאן כפי שצצו סמואל ל. ג'קסון וליאם ניסן בפעם הקודמת. ותיקי הסדרה, מרק המיל וקארי פישר, לפי ההערכות יחזרו בתפקידים משמעותיים, אולי כגרסאות מבוגרות של לוק והנסיכה ליאה. הזמן שחלף יעשה את זה הגיוני מבחינת המראה שלהם היום. וגם הריסון פורד, שפרץ לתודעה כהאן סולו, הצעיר השולף והשרמנטי, צפוי גם הוא להבליח.

וראוי להזכיר כאן שלא כולם רוו נחת מהתהילה. קללת "מלחמת הכוכבים" רבצה גם רבצה על חלק מהקאסט הרבה מאוד שנים. אחרי אלכוהוליזם ודיכאונות ואישפוזים, לקארי פישר לקח הרבה מאוד שנים כדי להתמודד באומץ ולצחוק על הבמאי. כולם ראו בו אל, היא ראתה בו מי שהרס את חייה. "לוקאס הוא האדם שלמעשה הפך אותי לבובה קטנה", סיפרה פישר. "בובה קטנה שבעלי הראשון יכול היה לנעוץ בה סיכות כשעצבנתי אותו".

הדמות היחידה שכבר לוהקה רשמית היא אר-טו-די-טו, ככל הנראה הרובוט האהוב של כל הזמנים, והפעם בלי גמד בפנים. בכל זאת, התקדמנו קצת במכניקה ובגרפיקה, ויבנו אותו שני מעריצים בני מזל שנבחרו בקפידה.

ביסוד העלילה הטלנובלית של הסאגה הזאת יש הרי לא רק קרבות של חרבות אור ולא רק חלליות. יש גם קשרי דם ומשפחה בין אב לבן, בין אח לאחות שהופרדו בלידתם, ומאבק פילוסופי בין טוב ורע. רק השילוב הזה אפשר ליקום "מלחמת הכוכבים" לצמוח למפלצת מרצ'נדייזינג, ספרים וקומיקס, ואין סוף בדיחות, הלצות, שחזורים מלגו ומחוות.

אין סוף מחוות לסדרת הסרטים (באדיבות א.ד. מטלון)

וכל אלו עוד לפני שנשמע ה"אקשן" הראשון באתר הצילומים. וכך, כשבתוניסיה הדיונות מכסות לאטן את הסט המדברי, ושמש אחת בלבד שוקעת על מה שהיה פעם ביתם של הטובים, נקווה כי קום תקום לה "מוס אייסלי" אחרת, ושנית הרפובליקה לא תיפול.