רוסיה: מקווים שלא תהיה הסלמה, פוטין טרם החליט לשלוח כוחות

אחרי האישור של הפרלמנט הרוסי להפעיל כוח צבאי באוקראינה, אומר דובר הקרמלין כי מוסקבה לא מעוניינת בהסלמה ומדגיש: "הנשיא פוטין לא החליט עדיין על שליחת כוחות צבא". מועצת הביטחון של האו"ם תקיים הלילה דיון דחוף במשבר המחריף

שעות ספורות לאחר שהפרלמנט הרוסי אישר לנשיא פוטין להפעיל כוח צבאי באוקראינה, אומר דוברו של הנשיא כי הוא טרם החליט אם לשלוח כוחות למדינה השכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחרי ההחלטה של מועצת הפדרציה הנשיא קיבל את כל האמצעים הנדרשים לפתור את המצב, בהיבט של שימוש בכוח צבאי, ובהיבט של קבלת החלטה בנוגע להחזרת המשלחת הדיפלומטית בארה"ב", צוטט הדובר דימטרי פסקוב. "באותו הזמן, חשוב להדגיש כי הנשיא לא קיבל עדיין החלטה בנושא".

סוכנות הידיעות אינטרפקס ציטטה את פסקוב באומרו כי הקרמלין "מקווה שלא תהיה הסלמה נוספת של המשבר".

מפגינה נגד פוטין (רויטרס)

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס הלילה פעם נוספת ותקיים דיון דחוף במשבר באוקראינה. דיפלומט מלוקסמבורג, המכהנת כנשיאה התורנית של המועצה, אמר כי הפגישה תיערך הלילה לבקשת בריטניה.

בדיון שקיימה המועצה אתמול ניתן היה לראות את המחלוקות הקשות בין ארה"ב ומדינות מערביות נוספות לרוסיה. במהלך הישיבה האשימה אוקראינה את הרוסים בפעולות צבאיות בלתי חוקיות בשטחם, ואילו ארה"ב וכמה מדינות באירופה הזהירו את מוסקבה משליחת כוחות לחצי האי קרים.

העימותים האלימים באוקראינה (רויטרס)

מוקדם יותר הערב אישר הבית העליון של הפרלמנט הרוסי את בקשתו של נשיא רוסיה לעשות שימוש בכוחות הצבא באוקראינה: "מועצת הפדרציה הצביעה בעד ההצעה להשתמש בכוחות הצבא בשטח אוקראינה עד לייצוב של המצב הפוליטי-חברתי במדינה".

כלי התקשורת באוקראינה, שנמצאת במצב שלטוני מעורער בחודשים האחרונים מדווחים כי שלושה משדות התעופה בחצי האי קרים כבר נכבשו, וכי אלפי חיילים רוסים נמצאים בשטח, זאת בניגוד לאמנה הבינלאומית ולהסכמים בין המדינות. במקביל, אלפי אזרחים פרו-רוסים התעמתו היום עם כוחות הביטחון בשורה של ערים ברחבי המדינה.