צפו: אליפות עישון סיגרים בקובה

450 חובבי סיגרים התאספו בקובה הידועה בתרבות עישון הטבק והתחרו ביניהם מי יצליח לעשן את הסיגר במלואו מבלי להפיל את האפר. לא כולם הצליחו, אבל נרשמו כמה רגעים משעשעים וכמה פרצופים אפורים-שחורים מאפר. צפו

לפני סיום תרבות עישון הסיגרים בקובה הפכה כבר מזמן לסימן ההכר של האי הקריבי. אתמול כחלק מפסטיבל הסיגרים בבירה הוואנה נערכה שם תחרות לא שגרתית: בחדר אפוף עשן התחרו 450 חובבי סיגרים בעישון סיגר מבלי להפיל את האפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלו שכן הפילו אותו הפסידו בתחרות, לא לפני שנרשמו רגעים משעשעים במיוחד וכמה פרצופים שנותרו אפורים-שחורים מאפר. כדי לנצח בתחרות צריך לעשן את הסיגר כמה שיותר ולהשאיר כמה שפחות ממנו.

"אני אוהב את זה", סיפר לסוכנות הידיעות AP פלאביו לאנפרדי שהגיע כל הדרך מארגנטינה כדי להשתתף בתחרות. "בשבילי זה כמו מוסלמי שבא למכה או ילד שנכנס לחנות צעצועים ואומרים לו לקחת מה שהוא רוצה". למרות זאת, לאנפרדי הודח בשלב מוקדם.

מאוחר יותר היום יוכרז המנצח הגדול, לאחר שנותרו רק משתתפים בודדים בתחרות, רובם מקומיים מקובה. כולם מעשנים סיגרים משובחים מסוג "סר ווינסטון" בצבע חום, המגולגלים ידנית. הסיגרים מכילים עלי טבק ממחוז פינאר דל ריו במערב קובה, אזור המתמחה בייצור סיגרים.