ביידן שוחח עם ר"מ אוקראינה החדש: "נסייע לכם ככל האפשר"

חיזוק מוושינגטון לשלטון החדש בקייב: סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שוחח בטלפון עם ראש הממשלה החדש של אוקראינה ארסני יסטניוק ובירך על הקמת הממשלה החדשה עד לבחירות. "נסייע לאוקראינה ככל האפשר", הבטיח סגן הנשיא

סגן הנשיא ג'ו ביידן (רויטרס)

סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שוחח לפנות בוקר (ו') עם ראש ממשלת אוקראינה החדש ארסני יסטניוק, ובירך אותו על הקמת הממשלה. ביידן הבטיח כי ארצות הברית תעניק לאוקראינה סיוע מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נסייע ככל שנוכל לאוקראינה לבצע רפורמות שישקמו את כלכלתה, לחתור לפיוס פנימי, לעמוד בהתחייבויותיה הבינלאומיות ולבנות יחסים מפרים עם כל שכנותיה", נכתב בהודעה שפרסם הבית הלבן לאחר השיחה.

הפרלמנט האוקראיני אישר אתמול את מינויו של מנהיג האופוזיציה ושר האוצר לשעבר ארסני יסטניוק לראש הממשלה. יסטניוק, יושב ראש מפלגת "מולדת" של יוליה טימושנקו, יכהן בתפקיד ראש הממשלה הזמני עד לבחירות לנשיאות ב-25 במאי. אחריהן, הנשיא הנבחר ימנה ממשלה חדשה.

יסטניוק נולד בעיר צ'רנוביץ שבמערב אוקראינה, סמוך לגבול רומניה, והוא בן 39. הוא נבחר לתפקיד ברוב של 371 חברי פרלמנט מתוך 450. עוד הוחלט כי אנדריי דסצ'יסטיה יכהן כשר החוץ בפועל, אלכסנדר שלפאק כשר האוצר והאדמירל איגור טניוך יכהן כשר ההגנה.

ביידן כיוון בדבריו על שכניה של אוקראינה גם לשכנתה הגדולה והמשפיעה ביותר - רוסיה.סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס דיווחה לפני יומיים כי שר ההגנה הרוסי הציב מטוסים בכוננות מוגברת לאורכו של הגבול עם אוקראינה. "אנו עורכים כל הזמן עם סיורים אוויריים לאורכו של הגבול" צוטט שר ההגנה סרגיי שויגו. "מהרגע שבו הם קיבלו את האות להיות בכוננות גבוהה, חיל האוויר המוצב באזור הגבול מוכן בבסיסים".