דוח: סוכנויות תיעדו צילומי צ'אט ברשת

על פי דיווח ב"גרדיאן", סוכנות התקשורת הממשלית בבריטניה והסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב יירטו ושמרו תמונות שנלקחו משיחות וידאו צ'אט שקיימו אזרחים בריטיים ואמריקנים באתר "יאהו" - בהן גם תמונות בעלות אופי מיני. בחברה הגיבו בזעם וטענו כי "מדובר ברמה חדשה של חדירה לפרטיות"

דוח: סוכנויות הביון אגרו תמונות (AP)

סוכנות התקשורת הממשלית בבריטניה (GCHQ) והסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית (NSA) יירטו ואחסנו תמונות של מיליוני משתמשים במצלמות אינטרנט - כך עולה מדוח מיוחד שנחשף באחרונה ופורסם ב"גרדיאן" הבריטי. על פי הדיווח, התמונות נלקחו מהגולשים למרות שלא נחשדו בפלילים או בפעילות טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תמונות הסטילס ממצלמות הרשת שאגרו סוכנויות הביון, נאספו בין השנים 2008 עד 2010 מגולשים באתר הצ'ט של ענקית האינטרנט "יאהו". בחצי שנה הראשונה של 2008 יירטו הסוכנויות תמונות מ-1.8 מיליון מגולשי האתר, בהן גם תמונות חושפניות שנלקחו משיחות בעלות אופי מיני.

בעקבות החשיפה, הגיבה חברת "יאהו" בזעם וטענה כי לא היה בידיה מידע כל שהו על החדירה לפרטיות של משתמשיה. "מדובר ברמה חדשה של הפרת זכויות הפרט של הגולשים על ידי סוכנויות הביון", אמרו גורמים בחברה.

על פי הדיווח ב"גרדיאן", החוק הבריטי אינו מונע מסוכנות הביון הבריטית גישה לתמונות של אזרחי בריטניה וארצות הברית. החוק גם אינו עוצר את מנתחי המידע הבריטים מלשמור את התמונות הפרטיות במאגרי המידע של הסוכנות.