אחרי ההשחתה: ישראל תרמה יומנים של אנה פרנק ליפן

לאחר שבשבוע שעבר נגרם נזק למאות עותקים מיומנה של אנה פרנק בספריות ציבוריות ברחבי יפן, החליטו בשגרירות ישראל לספק 300 עותקים חלופיים לספריות. "מקווים שהתקרית תהיה לקח לעם היפני ללמוד ולדעת על השואה", אמר ראש העיר טוקיו

הספרים שהושחתו (AP)

שגרירות ישראל בטוקיו תרמה 300 עותקים של יומנה של אנה פרנק לספריות ציבוריות בעיר כדי להחליף את הספרים שהושחתו שם בשבוע שעבר. נציגים של השגרירות ושל הקהילה היהודית המקומית העבירו היום (ה') את הספרים ללשכת ראש העיר טוקיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר השבוע, פורסם כי מאות העתקים מיומנה של אנה פרנק, וספרים נוספים הקשורים לנושא הושחתו השבוע בספריות ציבוריות בטוקיו. "אנו מקווים שנוכל ללמוד מהתקרית, ושהיא תהיה לקח לעם היפני ללמוד ולדעת על השואה, על העובדות המחרידות של ההיסטוריה ועל נזקי הגזענות", אמר ראש העיר טנקה סוריגמי על קבלת הספרים החלופיים.

במהלך מלחמת העולם השנייה יפן הייתה בעלת הברית העיקרית של גרמניה הנאצית, ואף שלחה קהילות יהודיות בגטאות במהלך הכיבוש היפני במזרח הרחוק. יהודים רוכזו בגטאות באותן ערים בהן היו קהילות בתקופת המלחמה כגון שנגחאי וג'קרטה.

יומנה של אנה פרנק הוא ספר המתאר את קורותיה של נערה יהודית שהתחבאה באמסטרדם במהלך הכיבוש הגרמני במלחמת העולם השנייה. אנה פרנק עצמה נרצחה במחנה ריכוז, והיומן הוצא לאור על ידי אביה אחרי המלחמה. הוא הפך להיות אחד מהספרים הבולטים שמתארים את תקופת השואה וביתה שבהולנד שומר כמוזיאון.