השקט שנשבר: קוריאה הצפונית שיגרה ארבעה טילים

סוכנויות הידיעות באזור מדווחות כי קוריאה הצפונית שיגרה טילים לעבר הים, סמוך לגבול עם קוריאה הדרומית. בסיאול עוקבים בדאגה אחר מעשיה של השכנה מצפון, זאת לאחר תקופה שבה שרר שקט יחסי באזור

שיגור טילים קצרי טווח בקוריאה (הטלוויזיה הצפון קוריאנית)

לאחר תקופה ארוכה יחסית של שקט, המתיחות באזור קוריאה עולה מדרגה. קוריאה הצפונית שיגרה היום (ה') ארבעה טילים קצרי טווח לכיוון הים מול חופיה המזרחי של המדינה. על פי סוכנויות הידיעות, אחרי השיגור, בסיאול עוקבים בדאגה אחר המתרחש אצל השכנה מצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות "יונהאפ" בקוריאה הדרומית דיווחה כי הטילים נורו ב 17:42 שעות קוריאה (10:42 שעון ישראל) מאזור הררי מצפון לגבול בין המדינות. בעבר דווח כי קוריאה הצפונית שיגרה טילים מסוג זה במהלך תרגילים צבאיים שנערכו סביב חצי האי.

למתיחות באזור התווסף מעצרו של יסיונר דרום קוריאני בקוריאה הצפונית בגין "פשעים נגד המדינה" לאחר שהיה מעורב בייסוד כנסיה במחתרת. האירועים האחרונים הטילו צל על האווירה חיובית שנוצרה בין המדינות בעקבות מבצע איחוד המשפחות שנערך החודש.

"מזכירה את המשטר הנאצי"

מעצרו של המיסיונר חשף שוב את מדיניותה הבעייתית של קוריאה הצפונית. במועצת זכויות האדם של האו"ם אמרו השבוע כי הדיכוי בפיונגיאנג מזכיר את הדיכוי של המשטר הנאצי בגרמניה.

בסוף השנה שעברה נרשמה עלה סף המתיחות בין קוריאה הצפונית למערב בעקבות הכרזותיו העויינות של מנהיג המדינה קים ג'ונג און, שאיים כי יפיל על בירות המערב וסיאול "אסון נוראי".