עותקים חתומים של "מיין קאמפף" יימכרו במכירה פומבית

בית מכירות פומביות בארה"ב הודיע כי בהמשך היום יעמיד למכירה פומבית עותקים של המניפסט הנאצי "מיין קאמפף", עם חתימתו והקדשתו של הפיהרר אדולף היטלר. מנהל בית המכירות הוא דווקא יהודי, שטען כי "זה כמובן מזוויע, אך זו פיסת היסטוריה", והעריך שמחיר הספר ינוע בין 20 ל-25 אלף דולרים

יד שנייה מצורר, עם הקדשה אישית: בית מכירות פומביות בארה"ב יעמיד היום (ה') למכירה עותקים חתומים של המניפסט הנאצי שחיבר אדולף היטלר, "מיין קאמפף". המחיר, למתעניינים, בין 20 ל-25 אלף דולרים לפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הספרים שיימכרו ניתנו במתנה בשנות ה-20 של המאה הקודמת מהפיהרר לקצין ה-SS הגרמני ג'וזף באואר לרגל חג המולד. היטלר ובאואר היו שותפים למרד הכושל בשנת 1923, שבעקבותיו נשלח היטלר לכלא - שם חיבר את יצירתו רוויית השנאה. 

זהות מנהל בית המכירות עשויה להפתיע אתכם: נייט סאנדרס, יהודי אמריקני שמנהל את בית המכירות "נייט ד. סאנדרס", יציע את הספר במחיר התחלתי של 20 אלף דולרים, והעריך כי המחיר עשוי לעלות ל-25 אלף דולרים ואולי אף יותר. ההצעות צפויות להסתיים ביום שישי לפנות בוקר. הספרים נמכרו בכ-25 אלף דולרים במכירה פומבית בלונדון בשנת 2012.

סאנדרס הסביר כי למרות מוצאו, בית המכירות אינו נמנע ממכירת מזכרות ופריטים הקשורים לרודן הנאצי הידוע לשמצה. "אני חושב שזה מתועב מאוד, כמובן, אבל זוהי מזכרת ופיסת היסטוריה ופריט למכירה", הסביר סנדרס.

הספר "מיין קאמפף", שכתב המנהיג הנאצי, מפרט את חזונו לשיקום גרמניה לאחר מלחמת העולם הראשונה, לצד דעותיו הגזעניות והלאומניות. מדינות רבות, כגון ישראל, אסרו בעבר על מכירת והפצת הספר, אם כי במרבית האזורים בגרמניה המכירה מותרת וחוקית.