59% מהאמריקנים מאוכזבים מאובמה

אחוזי התמיכה בנשיא ארה"ב ברק אובמה הגיעו לשפל של חמישה חודשים. על פי סקר של רשת CBS עולה כי מידת שביעות הרצון מהנשיא עומדת על 41%, בעוד 59% לא מרוצים מתפקודו. הנשיא יכול להתנחם בכך שלא פחות מ-79% מהאמריקנים אינם מרוצים מתפקוד הקונגרס. עוד עולה בסקר, כי רוב האמריקנים תומכים בנישואים חד מיניים

לא פופולארי. נשיא ארה"ב אובמה (AP)

מסקר שערכה רשת CBS האמריקנית עולה כי רוב האמריקנים לא מרוצים ממדיניות הנשיא אובמה. 59% מהנשאלים אומרים כי הם מאוכזבים מהנשיאות של אובמה, מתוכם 37% מאוד לא מרוצים ממדיניות הנשיא. רק 40% הביעו שביעות רצון ממדיניות הנשיא. רבע מתוך המאוכזבים מציגים את עצמם כתומכי המפלגה הדמוקרטית, מפלגתו של הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק 10% מגדירים את עצמם כמרוצים מאוד ממדיניות הנשיא. מתוכם, 24% הם דמוקרטים, 6% עצמאיים (לא משויכים לאף מפלגה) ואף לא רפובליקני אחד. 30% מרוצים במידה מסוימת מאובמה, 51% מהדמוקרטים ו-8% מהרפובליקנים.

מתוך 37% האחוזים שאינם מרוצים כלל מהאיש היושב בבית הלבן עד 2016, 68% מהרפובליקנים, 7% מהדמוקרטים ולא פחות מ-40% מהעצמאיים לא מרוצים מהנשיא כלל. 17% מהדמוקרטים לא מרוצים במידה מסוימת מהנשיא. סך של 66% מהעצמאיים לא מרוצים מהנשיא כלל.

יותר פופולארי מבוש, פחות פופולארי מקלינטון ורייגן

מידת שביעות הרצון הכוללת מהנשיא עומדת כעת על 41%, שפל של חמישה חודשים. לאחוזי שביעות הרצון הנמוכים ביותר זכה הנשיא על ניהולו את מדיניות החוץ (39% מרוצים) ואת הכלכלה (38% בלבד). בהשוואה לשלושת הנשיאים האחרונים שנבחרו לשתי כהונות, אובמה זוכה בשנתו החמישית לאחוזים נמוכים יותר מאלו שזכו להם קלינטון ורייגן בשנה החמישית לנשיאותם, ולאחוזים גבוהים יותר מאלו של בוש הבן בשנתו החמישית בבית הלבן.

למרות הנתונים, גם מוסדות פוליטיים אמריקנים אחרים לא זוכים לתמיכה ציבורית. 79% מהנשאלים אמרו כי הם לא מרוצים מתפקוד הקונגרס, אחוז שעלה משמעותית מאז השבתת הממשל בתחילת ינואר ולא ירד מאז.

שאלות אחרות שנשאלו בסקר מעלות כי רוב האמריקנים, 56%, תומכים בנישואים חד מיניים. שני שליש מהנשאלים תמכו בהעלאת שכר המינימום בארה"ב, מחצית מהנשאלים אמרו כי יש לעשות שינויים בחוק הבריאות הממלכתי של אובמה ו-40% מהנשאלים אמרו כי יש לבטל את התכנית לחלוטין. פחות ממחצית הנשאלים חושבים שההתחממות הגלובלית נגרמת מפעילות האדם, שליש מאמינים כי מדובר בתופעה טבעית, ו-14% מאמינים שאין כלל תופעה של התחממות גלובלית.