רצח החייל בלונדון: הרוצח יבלה את שארית חייו בכלא

מייקל אדבולאג'ו נידון למאסר עולם, לאחר שבחודש מאי שעבר ערף באמצעות סכין קצבים את ראשו של חייל בריטי בלב לונדון. שותפו של אדבולאג'ו לרצח נידון אף הוא למאסר ממושך. במהלך המשפט פרצה באולם מהומה כשהמורשעים החלו לצעוק "אללה אכבר"

מהומה פרצה היום (ד') בבית המשפט בבריטניה, לאחר ששופטי בית הדין הפלילי "אולד ביילי" בלונדון הודיעו כי מייקל אדבולאג'ו, המוסלמי שערף את ראשו של החייל לי ריגבי במרכז העיר בשנה שעברה, יבלה את שארית חייו מאחורי סורג ובריח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על אדבולאג'ו (29) נגזר עונש מאסר עולם, בעוד על שותפו לרצח, מייקל אדובאוולי (22), נגזר מאסר עולם בפרק זמן מינימלי של 45 שנים. השופטים קבעו כי השותף אמנם לא ביצע את הרצח, אך הצטרף למעשה ב"התלהבות".

במהלך הקראת גזר הדין ישבו השניים בתאיהם, בשעה שהתובע אמר כי "לא יהיה זה מוגזם לומר כי גרמתם למרחץ דמים". השופט פנה לאדבולאג'ו ואדובאוולי כי הם קיצוניים. בתגובה, קם אדובאוולי מכיסאו וצעק: "זהו שקר!". השופט השיב לו: "אתה לא יודע דבר על האסלאם".

בעקבות חילופי הדברים בין השופט למורשעים התפתחה מהומה באולם בית המשפט. אדובאוולי המשיך בדבריו ואמר: "אני נשבע באללה שאמריקה לא תהיה בטוחה". לאחר מכן אדבולאג'ו הצטרף וצעק: "אללה אכבר".

אדבולאג'ו ואדובאוולי (AP)

"עין תחת עין, שן תחת שן"

בשלב הזה קציני האבטחה של בית המשפט השתלטו על השניים, השכיבו אותם על הרצפה והוציאו אותם מהאולם. בני משפחתו של החייל הנרצח פרצו בבכי.

רצח לי ריגבי אירע במאי 2013, כששני המוסלמים תקפו את החייל באמצעות סכין קצבים וערפו את ראשו באמצע הרחוב. התקיפה תועדה במצלמות וזעזעה את בריטניה ואת העולם כולו.

שני הרוצחים טענו שהמעשה הגיע בתגובה על פעולות כוחות נאט"ו בעיראק ובאפגניסטן. בית המשפט שמע שוב את תיאור האירוע שבמהלכו דרסו השניים את ריגבי, חייל בן 25 ששירת באפגניסטן, סמוך למטה הצבא Woolwich בדרום מזרח לונדון. לאחר שפגעו בו עם רכבם, הם תקפו את גופתו ודקרו אותה שוב ושוב בסכינים.

השניים סחבו את הגופה לאמצע הרחוב, שם אדבולאג'ו ביקש מהולך רגל לצלם אותו. הוא נראה מסביר למצלמה מה עולל, כשידיו מכוסות בדם. "אנו נשבעים לאל הכל יכול שלעולם לא נפסיק להילחם בכם", אמר. "הסיבה היחידה שבגללה הרגנו את החייל הזה היום היא העובדה שמוסלמים מתים בכל יום על ידי חיילים בריטים - עין תחת עין, שן תחת שן".