צפו: עיוור ראה את אשתו אחרי יותר מעשור

10 שנים מאז איבד את מאור עיניו, חלם אלן זדראד על הרגע שבו ישוב לראות את אשתו האהובה. באחרונה זכה זדראד להגשים את החלום, הודות למשקפיים חדשניים שמאפשרים למי שאיבדו את מאור עיניהם להשיב חלק מהחוש שנפגע. את דמעות ההתרגשות מתוצאות הניסוי גם החוקרים לא הצליחו להסתיר

ניסוי חדשני שבוצע השבוע בזוג משקפיים ביוניים, הסתיים בהצלחה ובלא מעט דמעות של התרגשות כשתוצאותיו אפשרו לגבר עיוור לשוב ולראות את אשתו – לראשונה מזה עשור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלן זדראד בן ה-68 היה ספקן כשהתנדב להשתתף בניסוי של זוג משקפיים חדשניים, שנועדו להשיב למי שאיבדו את ראייתם חלק מהחוש שנפגע. התמריץ היחידי שעמד לנגד עיניו היה דמותה של רעייתו האהובה כרמן, שאותה לא ראה זה עשור, מאז לקה במחלה ניוונית שפגעה ברשתיות עיניו.

במסגרת הניסוי, חובר זדראד למערכת ראייה ביונית מבית מעבדות מאיו קליניק, שם עבדו על פיתוחה ב-25 השנים האחרונות. שניות ספורות לאחר רגע האמת, אותת זדראד לחוקרים שצפו אחר תגובתו על הצלחת הניסוי כשפרץ בבכי כשהבחין באשתו שישבה מולו. "היא האישה הכי יפה בחדר", אמר לנוכחים כשאחז בידיה של אשתו בהתרגשות.

הכלי החדשני עדיין רחוק מלהשיב לעיוורים את מאור עיניהם, ובגרסתו הנוכחית הוא מאפשר להם להבחין בין צלליות וקווי מתאר כללים, מה שמאפשר לנעזרים בו לנווט את דרכם ברחבי הבית מבלי להיתקל בקירות או בחפצים, וכמובן לזהות את בני משפחתם.

זדראד הוא המטופל ה-15 שזוכה להשתתף בניסוי מטעם חברת הפיתוח, שמבטיחה להמשיך ולשכלל את המכשיר עד שיוכל לתמוך בעיוורים באופן מלא.